Rarassek

Napsal Bibli opravdu Bůh?

Nejlepší odpověď
Drap

Bibli Bůh nenapsal a snad jsi první kdo takovou věc říká. Bibli napsala celá řada lidí.

Další odpovědi
marci1

Ne. A nenapsal ji ani jeden autor.
"Bible není dílem jednoho autora. Některé spisy jsou autorské, převážná většina je anonymní.

Zatímco v Novém zákoně známe autora aspoň u některých spisů, jsou starozákonní knihy téměř napořád anonymní. Jména uváděná v titulu knihy nejsou míněna jako autorské podpisy, nýbrž označují např. ústřední postavu, obsah či ráz knihy. Jako příklad lze uvést Knihy Samuelovy, které zahrnují celou dobu vládu Davida, kdy Samuel již dávno nežil. On však Davida pomazal za krále a je proto ústřední postavou v počátcích království.

Za novozákonní autory lze uvést pravděpodobně ty nejznámější a to autory evangelií: Matouše, Marka, Lukáše a Jana." 🙂

http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/autor-bible

Emefej

Nikdy jsem neslyšel o tom, že by ji měl napsat.

Kelt

Bůh inspiroval jiné lidi k napsání Bible.

Funna

ne…jak může někdo kdo není, něco napsat??

a opravdu si mne ten čert odnese do pekla??

ReHu

V jistém smyslu slova.
Uvádí se, že Bůh je v nás a i my jsme jeho součástí.
Takže vzhledem k tomu, že Bibli napsalo více lidí, napsal ji skrze ně i Bůh.

ivzez

Nenapsal
a pokud vím ani žádná církev
nic takového netvrdí…

Roman71

Přímo ji sice nenapsal, ale inspiroval pisatele knih a dopisů k tomu, aby zaznamenali pro budoucí generace to, co jim chtěl sdělit.
Jediné co Bůh Zaznamenal přímo, bylo desatero přikázání na dvou tabulkách (2.Mojžíšova 34:28).

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/l/r­29/lp-b?q=2.Timoteo­vi+3%3A16-17

anonym

Mě někdy připadá,že jí napsal Gecco v minulým životě.

Rarassek

Kelt má pravdu. Jestliže Bůh inspiroval pisatale biblických knih-pak on je ten, kdo „diktuje“ a sekretářky jen píší slyšené či viděné od pana ředitele-Pána Boha.