Lenka___

Opravdu si lidé zaslouží peklo?

Předpokládám, že se podle Bible, církve, dostávají do pekla lidé, kteří hodně zhřešili a i podle mého názoru jsou jejich činy trestuhodné.Myslím si ale že si nikdo nezaslouží aby věčně trpěl.Zatímco i ten nejhorší vrah způsoboval utrpení „jen“ během svého života, tak bůh umožňuje věčné utrpení v pekle-což je podle mě mnohem větší zlo než co dokáže během života spáchat člověk.Myslím si že je takový trest pro hříšníka příliš krutý, nespravedlivý i přes jeho svobodnou vůli.

Je mi jasné že někdo asi napíše že peklo i bůh neexistují ale mě spíš zajímá názor křesťanů

Nejlepší odpověď
gecco

Nově příchozí hříšník je v pekle provázen Luciferem. Ohromná chodba a v ní několikery dveře. Satanáš otevře první dveře a hříšník spatří velikánskou místnost plnou lidí, všichni jsou v družné zábavě a alkohol všech druhů teče proudem. Hříšník uznale pokývne hlavou a jdou dál.
Satanáš otevře další dveře, opět veliká místnost, z ohromných reprobeden se valí muzika všech možných stylů a na stovkách parketů se v rytmu své oblíbené hudby vlní tisíce lidí. Hříšník opět uznale pokývne.
Pekelník otevře další dveře, za nimiž je opět ohromná místnost. Podlahu místnosti tvoří velikánská postel na níž si lidé užívají sexuálních radovánek ve všech možných i nemožných pozicích. Hříšník zase kvituje s uznáním.
Na závěr prohlídky Satanáš otevře poslední dveře na konci chodby. A za těmi dveřmi se hříšníkovi ukáže děsivý výjev. V místnosti je ohromný kotel vařící se smůly, všude kouř a sirné výpary. V kotli plavou zubožené postavy snažící se vydrápat z kotle ven a na okrajích kotle stojí pekelníci, kteří vidlemi srážejí nebožáky zpět do vařící smůly.
Hříšník se s údivem ptá Lucifera: „Mohl bys mi nějak vysvětlit tuto místnost?“
Lucifer jen stručně odpoví: „To jsou křesťani. Oni to tak chtějí, tak se jim snažíme vyhovět.“

Další odpovědi
mosoj

Peklo lze najít jedině na tomto světě. Po smrti je již jenom nebe.

Roman71

No, jestli si lidé zaslouží peklo je sporná otázka :) ..když to vezmu z pohledu Bible (teď nemám na mysli vydání ekumenické rady církví, ani Kralický překlad), tak je to o to jednodušší, protože o pekle není v Bibli ani zmínka. Mimochodem, peklo si ze života dělají lidé sami tím, že nerespektují Nejvyšší Autoritu ve vesmíru a za každou cenu si chtějí žít „po svém“ :)

Výraz „peklo“ byl převzat z náboženství orientu (například hinduismus), kde se to pekelnými výhrůžkami jen hemží. Bůh, který má pro nekajícné hříšníky přichystané takové „místo odpočinku“ se rozhodně za láskyplného prohlásit nedá. Naproti tomu, Bible popisuje Pravého Boha jako zdroj lásky, milosrdného, přichystaného ve velkém odpustit.

Tolik můj křesťanský názor :)

Drap

Nevěřím na peklo, tak ,mne ani takové utrpení postihnout nemůže.

Agneta

Tak podle bible? A kterou máš na mysli? Je jich nejmíň tisíc, a velmi se liší. Aha, tu křesťanskou…no právě ta je na nic:DDD

Zajeď do Indie, a něco si tam prostuduj, abys byla chytřejší. A nebo se nech informovat Indiány, ti mají k bohu rovněž dobrý přístup :D

Velmi poučné info uvádí GECCO…:DDD(tak to fakt je)

ivzez

Lenko,
víra v Boha je jedna věc a (od)souzení jeho rozhodnutí/činů věc druhá. Jak si
troufáš pochybovat o Božích rozhodnutích, případně je dokonce (od)soudit?

Já v Boha nevěřím, ale toto bych si netoufla …

Kelt

Co si představuješ pod pojmem nebe, peklo. Přečti si Bibli, uvědom si odkud pochází, v které oblasti se děj odehrává. V knize Genesis je popsán ráj jako oáza v poušti, protože pro Beduiny byl právě toto ráj. A zaslouží si ráj a zaslouží si peklo? Co je to peklo a co je to ráj? Pro každého něco jiného. Když někdo hřeší, tak hřeší jak ty, během života. Pak se tělo obrací v prach a duše jde do nebe nebo pekla. Fyzické trápení duši neuškodí. Takže žádné kotle s horkou vodou, ve kterých by byla duše. Vždyť je nehmotná. Spíše to ber jako trápení, které máme za života. Máme starosti, výčitky svědomí, radost a pod. A někdy si to lidé způsobují sami.
Trápíme se kvůli blbostem, které jsou nepodstatné a neumíme se radovat z toho, co je kolem nás. A myslíš, že vrahové jsou zlí. Kolik lidí bylo zabito a Bible o tom píše. Jsou někteří víc než jiní. LIdé jsou stejní a tak nezáleží, zda jsou zabiti Němci, nebo nějaké biblické národy. Napsal bych více, ale spíše to shrnu v dnešní otázce.

zjentek

peklo dělaj prostředníci mezi vírou a bohem a názor křesťana ti bude prd platnej, jelikož stádo podobnejch prostředníků netuší, co činí
Drap a mosoj: držím vám palce, aby nekonečné utrpení skutečně neexistovalo. Pokud ale taková emoce či vibrace je možná a ke své existenci nepotřebuje fyzické tělo, pak se preventivně modlete za to, aby v momentě smrti jste měli pozitivní myšlenku

bububabu

Bůh je milosrdný, neposílá lidi do pekla, tam se lidi posílají sami. Do pekla se nechodí za hříchy. Do pekla se chodí za neuznání a popírání hříchů před Bohem. Pakliže, dejme tomu vrah bude opravdu upřímně litovat svého činu před Bohem, (Bůh se nedá ošálit), pak půjde do takzvaného očistce kde je třeba odčinit následek hříchu. Očistec je mírná forma trestu, poněvadž Ježíš už ten velký trest za nás vytrpěl svou obětí za naše hříchy na kříži. V některém případě bude moci jít rovnou do nebe. Biblický příklad kdy Ježíš umírá na kříži a vedle něj dva zločinci umírají stejně. Jeden z těch zločinců,
kteří viseli na kříži, se mu rouhal: »Copak ty nejsi Mesiáš? Zachraň sebe i nás!« Druhý ho však okřikl:
»Ani ty se nebojíš Boha? Vždyť jsi odsouzen k stejnému trestu! My ovšem spravedlivě: dostáváme přece jen, jak si zasloužíme za to, co jsme spáchali, ale on neudělal nic zlého.« A dodal: »Ježíši, pamatuj na mě, až přijdeš do svého království.« Odpověděl mu: »Amen, pravím ti: Dnes budeš se mnou v ráji.«

Hina

Hmm, vysvětlím ti to z pohledu evangelíka, katolík by asi měl jiný pohled, ale na záchranu ti stačí jen věřit v Ježíše, nemyslím jako prohlásit „Ježíš určitě existoval, je to Bůh.“ ale brát to vážně, protože u tohoto platí že Ježíš umřel za naše hříchy a tak splatil dluh, který by vedl až do této doby, i do pozdější. Ale když uvěříš v Ježíše, což neznamená, že nebudeš hledat u Boha odpuštění za to co jsi udělala, Bůh ti to odpustí. Nejlepší je asi si na takové otázky najít někde v tvojem městě církev, možná najít nějakého člověka co už o tom něco ví a číst spolu bibli, vysvětlovat si jí, je to snadnější. Má odpověď tedy zní, i když to asi nějak zvlášť nerozvedu, že hříšní si svůj osud buď vybrali, nebo se ještě nesetkali s Ježíšem, ale jsem si jistá, že tam kde je snaha, existuje i výsledek.

love formy

„hvězdy jsou nahoře, hvězdy jsou dole , to co je nahoře je i dole ten kdo to pochopí do nebe se dostane“ toto je text smaragdové desky která je napsaná na začátku starého zákona co z toho kví to si musíte vyložit sama a pochopíte hodně :)

Agneta

Hina >>> Ježíš umřel za naše hříchy? Ježíš byl jen normální fanatický „věřící“, kterých bylo, je a bude stále hodně:DDD
„nebo se ještě nesetkali s Ježíšem“- a co když se setkali s budhismem, hinduismem nebo Indiány? Jsou tedy podle tebe všichni lidé na světě, co nejsou ježíšovci kdo?
Vy jako protestanti jste už o moc lepší, než Vatikán, ale stále jste jen středověk, co se chová k jiným arogantně, vy to sice nevyslovíte, ale máte nás(lidstvo) za idioty, a kdyby Ježíš věděl, jaké utrpení jeho víra světu přinese, tak by to hned odvolal, podívej muslimové…taky jen samé „náboženství míru“ a samé bla bla jako u vás…a to je dokonce fakt modernější náboženství, jak to vaše :D