orestez

Nakoupil jsem led ‚žárovky‘, elektřina podraží. Ušetřil jsem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Záleží na tom jak šťasně jsi nakoupil. Poté, co mi tři LEDky nevydržely ani půl roku, začal jsem si schovávat paragony a reklamuju je. Deklarovaných 10 000 nebo dokonce 15 000 hodin životnosti je jenom zbožným přáním. Ale někdo může mít více štěstí než já.

Další odpovědi
autacek

Zatím jsi neušetřil. Ale jestli žárovky vydrží alespoň po takovou dobu, kdy finanční úspora elekřiny ve finančním vyjádření bude rovna rozdílu ceny neúsporných žárovek a jejich spotřeby za stejnou dobu, bude tvůj rozpočet vyrovnaný. Pokud vydrží déle, ušetřil jsi. Pochopitelně ušetření životního prostředí hraje také svou roli, ale to je věc diskutabilní.

aliendrone

Tak to bude mít led jistě radost, žes jí koupil žárovky. Jestlis ušetřil těžko říci, nechci se domýšlet, za co jí platíš… ;) :D :D [POCHLUB SE nebo si to budeme domýšlet sami!! ;) :D :D

Ale vážně – fakt je, že žerou mnohem méně než klasické žárovky, nicméně žárovkový kartel stále funguje, tak bych si nedělal velké iluze ohledně deklarovaných „X tisíců“ hodin životnosti – což potvrzují i moje vlastní zkušenosti. Tudíž s ohledem na jejich pořizovací cenu bych to s tou CELKOVOU úsporou neviděl tak horké. Pokud ovšem budeš brát ohled JEN na spotřebu elektřiny, tak jistě ušetříš.

Kryšpín

Na př. na Ukrajině má výrobce žárovek zvláštní speciální oddělení na vývoj, aby žárovka včas odešla

nyjono

Kolik jsi jich koupil?
Myslím, že investovat lze lépe.

orestez

Paragony v archivu. Prý na Ukrajině je prodávají levněji než u nás, kolem 30 Kč, tady 200,–. V rádiu zas straší se zdražením el en.

autacek

A úplně nejlevněji je prodávají v Číně. Jak dlouho vydrží je však třeba vyzkoušet 🙂

orestez

Nesmí se zapínat a vypínat.

autacek

No, kdepak myslíš, že vyrábějí ty, co se prodávají u nás? Výše ceny je jen vyjádření toho, co jsou místní lidé ochotni zaplatit. Ono když nemůžeš koupit obyčejnou žárovku, tak ti moc jiných možností nezbývá. Na Ukrajině je situace naprosto jiná, tak je i cena nižší, ale výrobce dost často naprosto stejný.