Na jaké příspěvky mám nárok jako student, bydlící samostatně, bez příjmů?

Dobrý den, jsem vyučený a nyní studuji třetím rokem střední školu s maturitou. Je mi 21let a bydlím sám v pronajaté chatě, nemám trvalé zaměstnání a živím se sám jak je to možné pomocí brigád. Rodiče mi tvrdí, že od 18ti let jsem ztratil nárok na přídavek na dítě a žádné další možnosti nejsou. Slyšel jsem ale o příspěvku na bydlení a chci se zeptat jestli jsou nějaké další možnosti a na jaký úřad s jakými doklady bych se měl obrátit? Děkuji za odpověďi

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

já teda nvm, ale moje mladší kamarádky si ještě na vysoké vyřizovaly pro sebe přídavky na děti (kontinuální příprava na povolání a věk do 26 let) – fakt je, že legislativa se od té doby změnila, ale za zeptání na sociálce nic nedáte… třeba máte nárok a ani o tom nevíte ;)

Další odpovědi
hanjimka

Pukod studujete školu s denní docházkou máte nárok na přídavky na dítě a to do 26 let.
Zkuste zajít na st.sociální podporu,tam vám dají žádosti i na socíální příplatek a příspěvek na bydlení.Za vyplnění nic nedáte a uvidíte co všechno Vám vyjde.

dědapetr

Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže
jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň
součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení.

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni