ahold

Mám nárok na nějakou soc. dávku?

Je mi 19 let, studuji 4.ročník SOŠ.Nadále chci studovat na VŠ. Od rodičů dostávám soudem stanovené výživné 7000,–Kč.Bydlím u babičky,které platím za bydlení a energie 2500,–Kč. Stravuji se sám. Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
anonym

Od 18 máš nárok na přídavky na děti k vlastním rukám (na svůj účet), na VŠ dále na kolejné máš-li trvalé bydliště mimo VŠ (podmíněno místními podmínkami o vzdálenosti od města studia), příspěvek na bydlení (podmínka, být u babičky trvale hlášen a mít na sebe nájemní smlouvu).
Jinak ve tvém věku a situaci, si většina študáků přivydělává brigádami.

Další odpovědi
stela

Pokud máš takhle vysoké výživné tak nárok na dávky nemáš.Máš skoro jednou tolik co je životní min.