Mirdas

Mám nárok na příspěvek ?

Již třetím rokem se doma starám o svou starou maminku po CMP, několika pádech se zlomeninama, s kardiostymu­látorem, starobní cukrovkou a podobně.
Někdy nemůže vůbec vstát, jindy je vcelku v pohodě, takže se jdeme i ven projít.
O pečovateláku neuvažuji, tam by brzo umřela, neboť je velice fixována na své bydliště.
Já stále ještě chodím do práce.
Někteří známí mne tvrdí, že mám nárok na jakýsi příspěvek, že se o maminku starám ( vyšetření, léky, přeprava atd. něco stojí ), jiní mne tvrdí ovšem opak.
Jak to tedy je a v případě možnosti kde a jak jej nárokovat ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne, ty na příspěvek nárok nemáš, má na něj nárok tvá maminka. Musí si podat žádost ona, pokud není zbavena způsobilosti k právním úkonům, to by pak žádal ten co ji zastupuje.

Jinak souhlas s Cynique, spadá to opravdu pod MPSV.

Další odpovědi
cynique

Sociální odbor MÚ s tím nemá nic společného. Tahle agenda patří do rezortu MPSV a tedy pod Úrad páce!

Podle popisu tu jistá šance na získaní přípěvku je – dle stupně odkázanosti. Každopádně je nutné vyplnit příslušné žádosti na ÚP. Ve správním řízení se následně o žádosti rozhodne. Za pokus to stojí. Také se zeptejte na možnost jiných příspěvků – na auto, benzín, atd.

http://social­nireforma.mpsv­.cz/cs/23#1.2

http://www.mpsv­.cz/files/clan­ky/16882/Priruc­ka_OZP.pdf

Lamalam

Jedinou přesnou odpověď zjistíš na sociálním odboru příslušného místního úřadu. Tady ti nikdo kvalifikovaně neodpoví.