Pokročilý

Na co člověk studuje určitý typ školy když v tom oboru bez tak nenajde práci ???

Bylo to nedávno v TV a v Mladé frontě a Euro , že značná část lidí nepracuje ve svém oboru které vystudovala ať už SŠ či VŠ , nechci předházet USA ale jak mají oni vybudované školství je správné ( tzn, škola 14 Let ) prostě tam je Maturita základ a kdo jí nemá tak je to to samé jako tady nemít základní vzdělání , ale jde o to že až po skončení školy si mohou udělat různé kurzy na různé obory které ale netrvají 3 i více let ale pouhý půl rok ..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jak může vědět, že nenajde práci? Učí se to, co ho baví a doufá, že práci najde. Pokud ne, tak bohužel, ale to sám neovlivní.
Nechtěla bych se učit oboru, který by mě nebavil, snad bych ho ani nevystudovala.
Doplňuji:
Mimochodem v Americe je úroveň vysoké školy rovna úrovni naší střední školy. Takže nevím, co je na tom tak skvělého, když vlastně nic moc nemají.

Další odpovědi:

Mladý člověk, který se rozhoduje o svém budoucím vzdělání, většinou nepřemýšlí o využitelnosti své budoucí profese.
Jestliže vím, že v okruhu mého bydliště funguje 15 veterinářů, kteří mají problém se uživit, je krajně nesprávné jít studovat veterinu a očekávat, že si potom doma otevřu prosperující ordinaci.
Se sametovou revolucí vzala za své i taková pracoviště jako bylo rozmisťování absolventů. Dnes si musí každý hledat práci sám. Ovšem být výjimečně dobrým studentem znamená i to, že takový absolvent školy bude mít potom i nástup do praktického života podstatně jednodušší. Kamarádčin syn se po absolvování VŠ rozhodoval mezi dvěma nabídkami, které dostal. Zvolil dobře. Za tři roky si získal prestiž v zaměstnání, dostal byt a příjem má opravdu nadstandardní. Funguje to i dnes.
Zeť se vyučil. Ve svém oboru nikdy nepracoval a začal ve dřevozpracujícím průmyslu. Dnes je mistrem oboru a jemu podřízení jsou maturanti.
Ono to není pokaždé o škole, ale o šikovnosti, schopnostech a cílevědomosti.
Jestliže vidíš jako pro sebe nejvhodnější americký způsob studia a přípravy na budoucí povolání, bylo by zřejmě nejlepší vyzkoušet si to na vlastní kůži. Americké pozlátko by se ti nejspíš tolik nezamlouvalo, kdyby sis ho vyzkoušel na vlastní kůži a neviděl jenom americké filmy.
Mám v USA pár známých, také dvě klientky. Leccos mi o svých starostech napsaly. Konkurence je tam tvrdá, zastání žádné a záleží jenom na každém jednotlivci, na kolik se svými silami a schopnostmi dokáže obstát. Jsou to šikovné mladé ženy, ale neměly vždy přewd sebou jasnou perspektivu a o své "místo na slunci" se musely hodně přičinit.
Vybírej si pro sebe školu, s níž budeš mít perspektivu sehnat si práci. Potom Ti srovnávání s USA bude připadat nesmyslné a zbytečné.

Zlatý

To záleží na každém jak se rozhodne. Většina lidí volí ten obor, který je z nějakého důvodu zajímá, či se domnívají, že v tomto oboru získají snadněji zaměstnání. Těm nejlepším se to zpravidla podaří.
Pokud ti tento způsob nevyhovuje, i ty máš možnost zajet se vzdělávat do USA.Ono to neni ale až zas tak snadné. V půlročním kurzu se z nikoho nestane odborník. A možná stojí i za zmínku, že spousta maturantů v USA nemí třeba vyplnit poukázku na poště, nebo plynule přečíst článek z novin a ještě vědět, co se tam píše.

Zlatý

Náš školní systém je zatím ne zcela správně nastaven, neodráží se v něm poptávka o profese.
Naštěstí je ještě relativně dost zaměstnání, kde stačí SŠ, VŠ ap. bez specifikace. Tedy to musí řešit sami budoucí studenti předem a podle nabídky se rozhodnout.

Bronzový

M.: Co to plácáš za hovadiny? Jako že naši absolventi středních škol umí víc něž absolventi College v USA? Cha cha. To jsem se zase zasmál. To spíš úroveň našeho vzdělání je žalostně k smíchu.

Zlatý

To je jen důsledek chybného rozhodnutí při volbě studijního zaměření. Když na něco nemáš, nepomůže ti ani sedm škol. Nečekej, že by z tebe jakákoli škola udělala odborníka a automaticky byla předpokladem úspěšného uplatnění na trhu práce. To by šlo zařídit leda jako v nedávné minulosti systémem umístěnek, tedy befelem.

Zlatý

Úvahy, jak se člověk do takové situace dostane dokonale popsala M.
Učí se to, co ho baví a doufá, že práci najde. Myslí si, že když nemůže trh práce ovlivnit, tak to není potřeba při výběru oboru řešit.

Pokročilý

V republice studuje (v roce 2012) humanitní obory 180 000 lidí. Budou se navzájem humanizovat.

Stříbrný

třeba v oboru co se učil dělat nebude. Dneska je vzdělání jen proto aby tě někam vzali.Podívej k HZS potřebuješ maturitu a je uplně jedno jestli budeš nějaký zdravotník nebo elektrikář.

Já jsem vyučený zámečník a elektrikář,mám stavební nástavbu,tudíž maturitu a navíc titul ing. A dělám bagristu.

Diskuze k otázce

Bronzový

M.

Orange: Beru to obecně. Samozřejmě se to liší od jedince a od školy, neberu na potaz ty nejvýznamnější školy. ;)

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.