brokol

Od kolika let lze nastoupit na brigádu?

Od kolika se dá pracovat v pracovním poměru zvaném brigáda?

Nejlepší odpověď
BurTon

Někdo od 15, někdo třeba od 16, 17. Záleží na zaměstnavateli. Já jsem šel v létě do firmy, kde brali až od 16.

Další odpovědi
Michal Kole

od 15 po skončení základní školní docházky (po prázdninách)

pracovní poměr brigáda bohužel neexistuje, je dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti.

od ledna nastávají jisté změny.

nejduležitější je, že se u dohody o provedení práce platí od 10 0000 platí pojištění a že se smí opracovat u jednoho zaměstnavatele 300 hodin.

Teď jsem četl, že pokud máš brigád víc tak to klesá na 150 hodin ( http://mladypod­nikatel.cz/do­hoda-o-provedeni-prace-kdo-ji-muze-uzavrit-jake-ma-nalezitosti-t540 ).

venkovan

15 let – pod tento věk jsou jisté, zákonem vyjmenované možnosti, ale musí se to oznámit úřadu práce.

jennysh

Od 15.

anonymka14

od 15,ale jen nějaké