Wnaty

Podnikání při studiu a brigádě – co je potřeba a jak to funguje?

Jsem neplnoletá studentka střední školy s celoroční brigádou na DPP.
Ráda bych ve svém e-shopu prodávala vlastní tvorbu (plakáty, trička, placky) s vlastním grafickým námětem. Ve své podstatě se jedná o uměleckou činnost.
Zajímalo by mě, zda pro tento účel musím mít zařízený živnostenský list (s dopomocí zákonného zástupce), nebo zda to není nutné a jak probíhá následné nahlášení na úřad. V obou případech by se hodilo vědět, jaké informace uchovávat, pro pozdější vyplňování daňového přiznání.

Odpovědi
sesednizkola

Umelecka cinnost je ty veci vyrabet, navrhovat. Prodej, ktery je tvym cilem, ma ovsem do umelecke cinnosti hodne moc daleko. Bez ZL to nepujde. Radim ti takto, zavolej na zivnostensky urad a dozvis se presne. Odpovedi zde mohou byt zkreslene, z 99 procent cerpane z clanku nalezene na googlu ktere mohou byt i vic jak 15 let stare a neaktualni. Nez zacnes planovat, tak tam hned zajdi nebo zavolej a za par minut budes presne vedet jak by to slo a jak ne. Pak napis do doplneni.

Drap

Pokud chceš prodávat, bude živnost nutná.