Avatar uživatele
ŽivotJeSrand

Rozhoduju se mezi dvěma zaměstnánimi. Jak si ale vybrat?

U prvního už jsem absolvoval pohovor a jsem ve zkušebce. Není to špatné zaměstnání, ale spíše mě to srdcem táhne ke druhému. Je to ovšem něco na způsob umění, takže ta práce je hrozně nestálá, a navíc o mě zatím nikdo neví, takže k té práci mám mnohem dál, než k té první, kde už pracuju. Prolém je ten, že se chci věnovat jednomu zaměstnání NAPLNO, odevzdat se mu, ale když se rozhodnu vědomě pro první, tak prostě to druhé má v mém srdci větší místo. Nicméně jak jsem psal, stále je problém v tom, že v prvním už pracuju, e druhém by mě čekala dlouhá, dlouhá, dlouhá cesta. Co radíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sesednizkola

Krasny priklad toho napsat x radku a v podstate nenapsat nic. Jakou cekas radu? Zkus vic podrobne, nejlepsi odpoved zde bude delej co chces. Nevim jestli ses treba ja nevim tipnu si dratenik nebo snad revizor berniho uradu, takze fakt tezko radit co je lepsi pro tebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Odhaduju, že první zaměstnání je ryze praktický způsob obživy, který tě sice moc nebaví a děláš to z donucení. Takže v něm asi nijak zvlášť vynikat nebudeš. To druhé by byla nejistota. Navrhuji zůstat u stávající práce a druhému oboru se věnovat jako koníčku. Třeba i tak se o tobě ostatní dovědí a budeš-li dobrý, můžeš k němu přejít natrvalo. Jen to bude trvat déle.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A proč tak složitě? Doporučuji se na obé vys…* a sedět v klidu doma.

*rat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Budeš se muset rozhodnout sám. Vezmi si list papíru a napiš si několik otázek. Co získám, když budu dělat zaměstnání A, a co když zaměstnání B? Co mi přináší A, co mi přináší B. Co mi vadí na A a co mi vadí na B? Co získám tím, že budu dělat A a co tím, když budu dělat B? Co je pro mne rozhodující u A a co u B?
Vytvoř si hodnotový systém – kariéra, uznání, peníze, kolektiv, možnost seberealizace a pod.
Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Já bych chtěl také dělat jinou práci, a ví se to o mně, ale realita je jiná. Záleží na tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Já bych se na tvém místě raději věnoval tomu prvnímu, protože je to jistota.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek