Sergej

Myslíte, že se někdy vynalezne stroj času?

Myslíte si, že je něco takového vůbec možné?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, nikdy „se nevynalezne stroj času“, je to nemožné…
😉
Koneckonců – už v roce 1889 prohlásil Charles H. Duell (tehdejší ředitel Patentového úřadu USA), že, cituji:

„Vše, co se dá vynalézt, už bylo vynalezeno“…

😁

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jistě že ano. Pokud by se před několika lety někdo zeptal na kolo, parní stroj, nedejbůh na auto, asi by si ostatní klepali na čelo a heleme se, je to tu.

klumprt

Nejspíš to nepůjde. V budoucnu někdo sestaví stroj času. Vrátí se s ním do minulosti, tím změní budoucnost a okolnosti sestavování stroje času a cesty zpět, takhle se to zacyklí do té doby, než při cestě do minulosti změní okolnosti tak, že se nakonec v budoucnu sestavit stroj času nepodaří.
Tak nějak, jak to říká Putin.

Putin

Není to možné. Jen si představ; vynalezneš stroj času, vrátíš se do minulosti a zničíš svoje plány na stroj času. Co se stane? Plány jsou pryč, takže jsi nikdy nemohl vynaleznout stroj času a tedy jsi se nevrátil do minulosti a nezničil své plány, takže ty plány jsou a tedy stroj času vynalezneš, vrátíš se do minulosti a ty plány zničíš .. Paradox. Tak proto je to nemožné 🙂

setapouch

Stroj casu? Ne. Budoucnost neni napsana, neexistuje, dokud k ni nedojde.

Je mozne, ze se jednou naucime vyuzivat vlastnosti casu k ceste do minulosti. Predstav si cas jako nit. Bezne je natazena, ale muzes na ni udelat smycku, kde se setkaji dva body. Jeden v pritomnosti, druhy v minulosti. Staci prijit na to, jak vytvorit smycku a jak „prestoupit“.

Eticke hkedisko zatim resit nemusime.

Muffz

Z pohledu kvantove fyziky cestovani v case je mozne. A ja verim fyzice.

zjentek

jestli myslíš hodinky, tak to dneska není problém, stačí vyrazit někde do města a najdeš svůj model.

Mc Merkurion

ne:

  1. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohu-dnes-tvrdit-ze-stroj-casu-byl-jiz-vynalezen
  2. viz odpověď gecco na můj názor: už je vynalezen,ale protože je vynalezen v budoucnosti,tak o tom nevíme,ale lidi se v něm vracej,proto je i vlastně dnes přítomen…