JájsemRaibek

Mohu dnes tvrdit, že stroj času byl již vynalezen?

Dejme tomu, že v roce 2050 bude vynalezen princip na výrobu stroje času a v roce 2100 bude realizován – tedy vyroben. Pokud bych vzal plány na výrobu a vrátil bych se do roku 1900 a zde ty plány představil odborné veřejnosti, která by nad tím strávila nějakou dobu a následně by vyrobili stroj času již v roce 2000.
Kdy by byl tedy ten stroj času vynalezen? V roce 2050 (2100), kdy jsem odcestoval zpět nebo již v roce 1900, kdy jsem plány představil?
A takto bych mohl pokračovat donekonečna, že bych plány představil třeba již v roce 1800,…

Odpovědi
Mravenec

Teda, musím říct, že tě trápí velmi důležité věci. 😁

Ale zajímavá otázka. 😉

Sergej

Těžká otázka..Podle toho, jestli by tvá návštěva minulosti narušila chod budoucnosti nebo by ho narušila. V druhém případě se to tvrdit dá. Také jde o to jestli se vůbec nějaký SČ někdy vynalezne..:)

dudu

Podmínkou cestování v čase je vytvoření časové smyčky. Vzhledem k tomu, že nás potomci dosud nenavštívili, záchytný bod v čase zatím nebyl vytvořen.

Mc Merkurion

jak víš,dle svého tvrzení,že již dávno nebyl vynalezen…