Chytrolín

Věříte, že někdy se někomu podaří sestrojit perpetum mobile?

Nejlepší odpověď
Radak

Myslím si, že ne. Ale je bezva, když se o to pořád někdo pokouší, může při tom přijít na spoustu jiných zajímavých vynálezů.

Další odpovědi
Hlada

Magnetické motory Perendev.

Conchus

Z teorie je zřemé, že to nejde. Všechno jsou jen nešťastné experimenty.

roxy52

Vždyť už ho sestrojili. Vynalezl ho každý ,,vyčuraný" manžel. Jeho žena dělá – všechno, dokonale a zdarma.

Miroslavst

Nelze tvrdit, že někdy, možná někdy takový stroj nebude vynalezen.
Dříve také nemohlo létat nic kromě ptáků atd.

Perpetuum mobile (latinsky: věčně v pohybu. Česky také: Věčný stroj, samohyb) je hypotetický stroj, který pro svůj chod nepotřebuje žádný vnější zdroj energie. Obecně se předpokládá, že takový stroj nemůže existovat, neboť je to v rozporu s fyzikálními zákony. Takový stroj by totiž byl v rozporu buď s prvním nebo druhým termodynamickým zákonem.

Realizace perpetua mobile je podle současného poznání stavu vesmíru vyloučena. Znamenala by zpochybnění základních fyzikálních zákonů, které jsou ověřeny jak vědeckými experimenty, tak několika staletími technické praxe. Zlaté pravidlo mechaniky: Nelze sestrojit stroj periodicky pracující, který by z jednoho energetického zásobníku energii využíval a do téhož zásobníku energii vracel.