bohunka1

Myslíte, že menstruační tampóny mohou ublížit? Při několika denním používání nám pocit vyššího krevního tlaku.

Nejlepší odpověď
kapka

Bývá u nich letáček, kde je napsáno, co může hrozit při používání. Podobně jako u léků.

Že není používání tamponů úplně bez rizika se můžete dočíst třeba zde http://www.zlu­takocka.cz/ak­tualita.php?id=16102

Syndrom toxického šoku (TSS) je vzácná, ale velmi vážná (smrtelná) nemoc způsobená bakteriemi rodu Staphylococcus aureus, které v lidském těle produkují jedy. Ideální prostředí pro růst této bakterie vytváří syntetické vlákno rayon, jež obsahují téměř všechny běžně dostupné tampony. Ačkoli se na letáčku přiloženém v každém balení tamponů dočtete, že toto onemocnění postihuje i muže a děti, je jeho výskyt (až příliš) často spojen s používáním tamponů obsahujících superabsorbenty a syntetická vlákna. Projevuje se vysokými teplotami (přes 39 stupňů), průjmem, zvracením, bolestí hlavy a svalů, závratí, bolestí v krku a vyrážkou. Při používání čistě bavlněných tamponů je riziko TSS velmi nízké až nulové.

Dalším onemocněním, za něž může i dlouhodobé používání tamponů, je rakovina děložního krčku a endometrióza zapříčiněná dioxiny.

P.S. Tampony používám, rizika si nepřipouštím.

Další odpovědi
Miroslavst

To ho musíš taky občas vyndat aby ušel tlak :D:D

ReHu

Pokud je měníš včas, tak asi ne, nicméně jsem už několikrát četla a slyšela, že jsou bělené chlorovými bělidly a proto nejsou extra zdravé.
Slyšela jsem chválu na kalíšek.

http://kalisek.cz/
Doplňuji:
Už jsem vyzkoušela kalíšek – skvělý. Mohu jen doporučit.
Nemusím kupovat tampony ani vložky ani myslet, jestli doma jsou či ne.
I mi to přijde hygieničtější i úspornější.

iceT

http://diva.blog­.cz/0612/tampo­ny-hubky-a-syndrom-toxickeho-soku

Terryle

Syndrom toxickýho šoku se myslím projevuje náhle, určitě by to netrvalo několik dní. To bude něco jinýho. A jsi si jistá, že to je tamponama? Nemůže ti tlak blbnout kvůli menstruaci samotný?

pusinka50

Má známá používala jenom tampony, ve svých 33 letech pak trpěla krvácením i v pauzách menstruace a po styku, při menstruaci měla velké bolesti, pak musela na operaci děložního čípku-předrakovinné stadium a lékaři jí sdělili, že bude mít velké problémy znovu otěhotnět. Tampony zabraňují přirozenému odcházení krve z těla, krev se uvnitř městná, myslím, že to není nic dobrého pro organismus

hanulka11

Tak to slyším prvně , to se poraď s lékařem

Martina S.

Používám tampóny už dost dlouho a nikdy jsem neměla žádné problémy. Vložky mám jen na noc. Je to dobrý vynález. I při menstruaci mohu nosit tanga.