Janilivi

Jak dlouho můžu mít vložku při menstruaci?

Včera jsem dostala první menstruaci, a zajímá mě jak dlouho můžu mít vložku bez vyměnění? Jen tak: Je mi za 14 dnů 12 let.
Děkuji za odpovědi

Doplňuji:
Ale v noci si vložku měnit nemusím, že ne?

Nejlepší odpověď
midlajs

Tamponama bych ji jeste hlavu nemotala.
Myslim si, ze to ani nemas nijak silne. Jde hlavne o cistotu. Na vlozce se mnozi plno bakterii, tak neni vhodne ji mit cely den.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na síle krvácení. Vždy. když jdeš na toaletu, max po cca 2–4 hodinách.
Používej vložky s křidélky.
Na noc si kup vložky na noc.
Doplňuji:
V noci si vložku neměň. Před spaním se pořádně vysprchuj a vložka na noc vydrží. Dělají se větší a silnější.

MirKop

Asi tak po 4 hodinách vyměnit

Ňuňátko

Já si vložku měním po 2 hodinách ale lepší je použít tampon ale já taky ze začátku používala jen vložky. Na noc si kup noční vložky.

STUDENTKAEVA

Nejprve odpovím na tvé otázky..Vložku můžeš mít dlouho tak jak silné máš krvácení , aby ti neprotekla,obviklá doba je tak 2–4 hodiny, ale pokud je ti nepříjemné měnit vložky třeba ve škole tak mám taková typ, že si vemeš dvě vložky na sebe a později jednu vyhodíš a čistou si necháš.Jelikož v noci se až tak nehýbeme nemusíme vložky měnit tak jako ve dne většinou stačí když si večer dáš čistou a ráno si ji pak vyměníš!

Jestli ti mohu ještě něco poradit zkus si koupit nějakou knížku o dospívání, abys všechno věděla a mohla se na vše připravit a kdybych chtěla ještě pomoct tak mi písni a já ti na vše mile ráda odpovím..

Cizecek.M

Tampony určitě ještě ne :) Ty na první MS nejsou vhodné. Vložky jsou ok, ale co je teda super, to jsou látkové vložky. Ty mě osobně hodně vyhovují. Kupuju si je na shopu maluna, ta jejich nabídka mi sedí nejlíp. Mrkni na ten shop, mají tam i moc hezký blog k první MS :)

Kajolka

Já jsem teda látkové vložky nepoužívala hned od začátku, ale docela rychle jsem na ně přešla, protože jsou prostě nejlepší a hlavně šetrné po všech stránkách.