Zvědavý

Myslíte že bude povinná maturita z matematiky zase zrušena ??

Myslím že hned po první lavině neúspěšný z matematiky, kterých hned v roce 2019 bude tak 70–80 % dostane Chládek nebo někdo inteligentnější na jeho místě rozum a tuto pitomou novelu zase zruší. Co myslíte ??

Nejlepší odpověď
gecco

Doufám, že ne…
Středoškolská matematika není nijak obtížná a domnívám se, že každý, kdo se chce ´pyšnit´ maturitou, by ji měl být schopen zvládnout…
😉

Další odpovědi
arygnoc

keď niekto „inteligentnejší“ zruší maturitu z matemtiky, bude to poriadny blbec.

základy matematiky proste patria do stredoškolského vzdelania.
je iba dobre, že neúspešní „maturanti“ nebudú mať úplné stredoškolské vzdelanie, potrebujeme i ‚lopatostrelcov‘.

;-Q

ivzez

Do roku 2019 se laťka znalostí tak sníží, že úspěšnost u maturity z matematiky bude kolem 80 nebo více procent. A kdyby náhodou ne, určitě nebude problém laťku ještě snížit …

Klaproth

Doufám, že zrušena nebude. Dělal jsem si ukázkové příklady a všechny byly velice jednoduché na úrovni základní školy. Pokud někdo takové úlohy nezvládne, nemá právo říkat si středoškolák.

Emefej

Proč by se měla rušit? Vnučka z matematiky maturovala před dvěma lety, všechny její příklady jsem snadno a správně vypočítal. Na vše mi stačil selský rozum a znalost matematiky na úrovni ZŠ. Žásná stčedoškolská matematika vmezu úlohami nebyla. Pokud ani tohle někdo nezvládá, nezaslouží si mít středoškolské vzdělání. Já osobně bych obtížnost matematické maturity podstatně zvýšil.
Doplňuji:
Omlouvám se za řadu překlepů. Otázka mě trochu vytočila.

Lamalam

Doufám, že zrušena nebude. Matematiku musí ovládat každý středoškolák. Maturitní příklady z matematiky byly vloni velice jednoduché, na úrovni ZŠ, ze středoškolské matematiky tam v podstatě nic nebylo. Vloni maturovala neteř, všechny příklady jsem zvládla.