HZK

Můžete doporučit účinný nástroj pro zrychlení netbooku?

Mám ho dva roky a jde velmi pomalu, seká se i při psaní občas.
eMachines 1GB RAM, Intel Atom.

Nejlepší odpověď
www

Pro běžného uživatele je nejlepší CCleaner zdarma, čeština.
Také je dobré zavřít všechny zbytečně spouštěné programy při startu.
Doplňuji:
Umí to vyčistit registry i ukončit automaticky spouštěné programy, do ničeho v základním nastavení alespoň v počátku nezasahuj.
Ověřeno praxí

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=ccle­aner&client=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
Sharkynka

Být tebou, povypínám ve správci úloh všechny nepotřebné procesy.
Doplňuji:
Jejich automatické spuštění lze také vypnout trvale v msconfig – po spuštění.
Dále je vhodné promazat programy, které nepoužíváš.

olm

http://diit.cz/cla­nek/flashfire-urychluje-netbooky-s-pomalymi-ssd

Bedy

Nejlepší bude, když se na to podívá někdo zkušenější. Pošlete-li mi výpis z programu Hijackthis, mohu se podívat v čem je problém a mohu Vám pomoci počítač zrychlit. Ono je možné, že tam běží něco nechtěného a to běžný uživatel nebo amatér ani nemusí poznat.

Řada čistících programů nadělá spíš víc škody jak užitku a určitě bych nedoporučoval se nezkušeného uživateli hrabat v nastavení registru – spouštěných programů při startu, bodů obnovení apod.
CCleaner je bezpečný nástroj, ale opravdu používat jen k čištění disku a nejvýše k čištění registru nebo odinstalaci programů.

Hijackthis stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log

Tento soubor mi pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka cz nebo pomocí vnitřní pošty, stačí když mi soubor hijackthis.log nahrajete na nějaké internetové úložiště (leteckaposta.cz, edisk.cz, ulozto apod.) a odkaz mi tou vnitřní poštou tady pošlete.

Jinak tady jsem se trochu rozepsal o problému pomalých počítačů, můžete si to přečíst… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-kdyz-se-pc-po-roku-pouzivani-zacne-sekat

www

Čištění bude napoprvé trvat, nech ho makat a neboj, pomůže to.
Pozor na ty automaticky spouštěné programy, ať nezavreš něco, co ti bude dělat paseku.