luban

Může soused stavět bez domluvy dům blíže než 3,5 m od společné hranice pozemku?

Zdravím, nějaké normy říkají, že vzdálenost mezi domy (mají-li okna proti sobě) můsí být min. 7m ,, tzn. 3,5m od společné hranice…Je možné, aby soused začal výstavbu domu v kratší vzdálenosti, bez konzultace se mnou a já se pak musel uskromnit? Nebo musí stavit min. 3,5 a pokud by chtěl blíž musí mít na to mé povolení. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Pokud soused staví, tak ke každé stavbě musí být vyjádření všech sousedů, Pokud má povolení, že může stavět. Tak zkrátka stavět může. Pokud staví bez povolení, obrátit se na příslušný stavební úřad

Reezo

Já bych to dal tak, ať si každý na svém pozemku dělá co chce

luban

Dobře. Stavit se bude na stavební povolení. Může stavební úřad vystavit st.povolení sousedovi na stavbu začínající blíže než 3,5m od spol.hranice bez mého informování? Nebo musí informovat. A děkuji.