yvonna

komu patří mez, která drží pozemek a odděluje ho od dalšího pozemku

Doplňuji:
a co když mez ze spodního pozemku začne soused odrývat, aby si udělal místo pro umístění např. plechové boudy a tím si rozšířil svůj pozemek ?Není třeba souhlasu vlastníka pozemku co drží ta mez i jeho pozemek?Hrozí nějaká újma vlastníkovi horního pozemku při takovém zásahu do meze ?Jak se bude měřit vzdálenost hranic obou pozemků,když je tam tato mez, která je cca 4 metry vysoká po délce obou pozemků cca 30 metrů dlouhá?.

Nejlepší odpověď
Drap

To lze zjistit pouze v katastrální mapě na příslušném obecním úřadě.

Další odpovědi
gepik

Zkus si pohledat sama, třeba tam majtel bude. http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/Vy­berParcelu.as­px

Zdroj: http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/Vy­berParcelu.as­px

Funna

pokud tahle stavba nejde na úřady, tak žádný souhlas nepotřebuje…ale pokud tam chcse postavit boudu, mělo by tohle jít na stavební úřad (podle zákona) na ohlášení…pokud začne někdo mez odrývat, musí zabezpečit, aby neujela a neohrozil tak sousední pozemky…a se změnou hranice to nemá nic společného ta je neměnná, nečí ta mez je a někde probíhá hranice mezi pozemky, měřit se bude pořád stejně..neměří se po terénu, ale vzdušnou čarou a ta se nemění…spíš si ohlídejte, jestli neryje na vašem pozemku…ale vzhledem k nepřesnosti ručně kreslených map a následovného digitalizování se může stát, že pokud si necháte pozemek znovu vyměřit (je to ale drahá sranda, nim 5 tisíc), že se hranice změní…