autacek

Může mít svobodná žena milence?

Nejlepší odpověď
elkon

Co je to za hloupou otázku, nikdo jí v tom nebrání. Milence může mít každá žena.

Další odpovědi
hapiky

Milenka nebo milenec jsou považovány za milence tehdy, když jsou třetí osobou ve vztahu dvou lidí. Když tedy svobodná žena nemá žádného muže, nemůže mít ani milence, jen např. přítele. Když už má přítele, pak může mít i milence!
Zádrhel může být v tom, pokud u ní přítel nebydlí, kdo je tedy milenec a kdo přítel.

annas

Když si uvědomíte vznam slova milenec, tak je to samozřejmé.

Milenec

1. muž v milostném vztahu k ženě: milý (zpodst.): scházet se tajně s m-em
*2. kniž. milovník něčeho: m. krásy; m. čisté dikce básnické (Vrchl.)
3. milenci mn. milostná dvojice: šťastní m-i"

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=milenec+

Jenže dnes platí, pokud je muž svobodný, běžně se za milence neoznačuje, spíš za přítele. Jenže i přítel je na ženu milý, miluje ji, takže v užším slova smyslu je milenec.

Původní význam se posunul. Dnes se používá tehdy, když je žena vdaná a muž svobodný, nebo muž ženatý a žena svobodná.

Jakl říká Miroslav Horníček

„Milostný trojúhelník může existovat jen tehdy, když je jeden úhel tupý.“
https://azcita­ty.cz/miroslav-hornicek/3212/

Klaproth

Definuj pojem milenec. Když se dva milují, jsou milenci nebo nejsou?

Kelt

Každá žena může mít milence – Svobodná, vdaná, rozvedená i vdova. Je to v podstatě její věc, u vdané je to určitý problém, ale ten si šikovná žena dokáže vyřešit.

Slecna 007

Jistěže může. Když s ním chodí, je to přítel, když s ním žije, je to partner, když je za něj provdaná, je to manžel, když s ním pouze spí, je to milenec. Milenců může mít i pět, na každý všední den jednoho, když bude chtít.

Emefej

Může, dost hloupý dotaz.

marci1

Co znamená a jaký je význam slova Milenec?
Milenec je osoba mužského pohlaví, s níž má jiná osoba (ať už žena v heterosexuálním vztahu nebo muž v homosexuálním vztahu) intimní vztah. Buď se toto slovo používá v případě nesezdaných partnerů, případně u vztahu, jehož hlavním účelem je sex, nebo v choulostivých situacích, jako je mimomanželský poměr, tedy nevěra. 🙂

http://kdojeto­.superia.cz/vzta­hy/milenec.php

autacek

@Klaproth Chceš-li definovat slovo milenec, použij třeba Google, nebo samostatnou otázku. Co to je za odpověď, odpovědět otázkou?

Klaproth

Na hloupou otázku se jinak odpovědět nedá…

hapiky

Klaproth: Milenec či milenka je nejčastěji označení pro sexuálního partnera v obecném smyslu a nebo současně pro označení osoby, která vystupuje jako třetí postava ve vztahu dvou lidí s citovými nebo sexuálními vazbami na jednu ze stran vztahu. Milenec nebo milenka může být příčinou rozvodu manželství.

annas

Opět jste neuvedl zdroj, z něhož jste citoval.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Milenec

aAe ještě jste neuvedl,. že milenci jsou jedinci, kteří se mají rádi.

To je původní význam, který jsem uvedla, a doplnila tím, jak je to dnes – trojúhelník.

Jenže je uvedené nejčastjěi.

hapiky

Je zřejmě rozdíl v jednotném a množném čísle.