Gami.Pet

Může člověk trpící cukrovkou jíst sladké?

Nejlepší odpověď
Tizh19

Znám několik lidí, co mají cukrovku, jedí sladké, ale stále si hlídají hladinu glukózy v krvi, můžou jen omezené množství.

Další odpovědi
www

Samozřejmě, že může!
Ovšem za předpokladu, že si bude celkové množství potravin obsahujících jakoukoliv formu cukru hlídat. Nicméně občasný úlet, pokud neovlivní ‚cukr dlouhodobý‘ (hladinu) neškodí.
Zkušenost diabetika.

badisko

mam znameho ktery ..ma cukrovku picha si inzulin a sladke ji ..prave ve chvili kdyz se citi spatne …je malatny tresou se mu ruce atd ..takze ano …

Nuk nuk

Záleží v první řadě na typu cukrovky, ty jsou dva a jsou dost rozdílné.
Každopádně i lidé s cukrovkou mohou sladké, ale jen do určitého množství (v případě jednoho z typů dokonce musí mít pro případ potřeby stále po ruce něco sladkého) a/nebo mohou používat jiné druhy sladidel a cukrů než běžný řepný.

Lamalam

Může, záleží na celkovém přijmu cukrů.