Tizh19

Co se stane, když se člověk trpící cukrovkou přejí sladkostí?

Myslím třeba, co když někdo, kdo trpí cukrovkou, začne trpět záchvatovitým přejídáním a napere do sebe několik tisíc kcal nezdravého jídla?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-clovek-trpici-cukrovkou-jist-sladke – tady se řeší, že se sladké může jíst, ale právě v omezeném množství
Co by se stalo, a co by měl udělat, aby zabránil nějakému vážnému problému?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je zajímavé jaké neznalosti mezi lidmi co se týká cukrovky kolují.
Je úplně jedno jestli jíš cukr, škrob , tuk, bílkoviny. Všechno se to nakonec v těle stejně přemění na glukózu. Od toho existují tabulky které ukazují kolik glukózy je v které potravině.

Já osobně se měřím glukometrem a klidně si dám sladké ale tak aby mně dvě hodiny po jídle nevyskočila hladina glukózy přes 8– 10 mmol/l. Pak si již ovšem oběd musím odpustit a počkat cca 4 hod až hladina glukózy opět klesne na hladinu úměrnou tvé léčbě. Potom se zase mohu najíst.

Pokud chodíš k lékaři, lékař ti určí maximální denní příjem glukózy v gramech.
To když budeš dodržovat spolu s léčbou jez si co chceš. Ale měl by jsi se měřením kontrolovat tzv. selfmonitoring. A jestli si myslíš že očuráš doktora tím, že budeš držet dietu těsně před kontrolou, tak věz že se diabetiků ještě stanovuje tzv. glykovaný hemoglobin, který ukazuje hladinu glukózy v krvi několik týdnů nazpět.
Takže je úplně jedno jestli jíš chleba nebo sladké. Jenom toho chleba můžeš o malinko více.

A co se stane. Budeš mít neustále v krvi vysokou hladinu glukózy tzv. hyperglykemii. Pokud to bude přes deset mmol/l začne ti glukóza pronikat i do moči. Začne ti odcházet žilní a tepenný systém, ledviny, slábnout zrak a nakonec ti ušmiknou jednu nebo obě nohy a oslepneš. Viz. Jaruš Hanušová. Do té doby cukrovka nebolí.

Další odpovědi
www

Nic takového by si neměl zodpovědný člověk trpící diabetem dovolit, vážně riskuje svoje zdraví!
Následky jsou velmi nepříznivé, od slepoty, přes ztrátu dolních končetin až po smrt.
Cukrovka totiž zpočátku nijak nebolí a právě tím je zákeřnější. Úspěšnáž léčba spočívá právě jen v sebekázni.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Diabetes_me­llitus

Drap

Člověk trpící cukrovkou by neměl jíst potraviny obsahující cukr. Může sladké, slazené umělými sladidli, ovšem také jen v omezeném množství. Záleží také na tom jak silnou má cukrovku. V každém případě pokud jí sladké, zhoršuje stav své nemoci.

ivzez

Já jsem laik, s cukrovkou jsem se setkala u známých a u vzdálenějšího příbuzenstva. Všichni si hlídali glykémii a všichni se řídili radami lékařů.

Neumím si představit, že by do sebe někdo z těch, které znám,
„napral několik tisíc kcal nezdravého jídla“.

Myslím si, že většina lidí v sobě má určitou odpovědnost
vůči sobě (i vůči svým blízkým), takže se bude stravovat
s ohledem na svůj zdravotní stav.