kuřecí

Může být po infarktu někdo normální?

Nášemu kamarádovi je 52 let. Včera normálně přijel ráno do práce, dal si kafe, ani ho nedopil a udělalo se mu zle tak zase odjel domů.
Doma si lehl.Jeho manželka šla na zahradu a pak se vrátila a našla ho tam už modrého.Podařilo se jim ho rozdejchat…a když jeli do nemocnice tak jim v sanitce opět zkolaboval.Dali ho do umělého spánku a šli na sál.Tak zjistili že má ucpanou jednu cévu do srdce.Teď spí v umělém spánku a asi se ho zítra budou pokoušet probudit.Lékaři odhadují že byl ta max. 25 min. bez kyslíku.Já ale myslím že to je blbost…to už by zemřel.Prý to pozanli podle jeho barvy.

JE MOŽNÉ ŽE UMŘE???A AŽ SE PROBUDÍ…BUDE SPÍŠE NORMÁLNÍ NEBO NANORMÁLNÍ???JAKO ABY SE Z NĚJ NESTAL MAGOR…ATD…BUDE OPĚT NORMÁLNÍ?
Doplňuji:
No…to se neví jistě zda to bylo opravdu 25 minut.Ono mu všechno funguje, jen se neví mozek…jinak vše funguje jak má.
Opravdu myslíte že se neprobudí????Je to umělý spánek, srdce mu buší tak jak má…

Nejlepší odpověď
rigormortis

Z umělého spánku je pravděpodobnost že se už neprobudí (jestli po infarktu, nebo po plastice nosu…to je celkem jedno)
Ohledně infarktu…asi myslíte infarkt myokardu, že? Potom mozek nemusí být zasažen samotným infarktem ale jak jste psal, může být zasažen dobou bez kyslíku.
Ovšem jestli bude normální (to asi znamená jako před nehodou) to vám spíše řeknou lékaři…
Doplňuji:
umělý spánek je pomocí medikamentů nastolený spánek. Koma je stav, kdy člověk nereaguje na vnější podněty. Někdy trvá se probudit z umělého spánku i celé dny (tělo se čistí od látek) a někdy to trvá ještě déle (mozek je medikamenty velmi namáhán, může vzniknout porucha vnímání tak velká že vlastně vzniká koma).

Další odpovědi
badisko

po 25 minutach by mel mozek jak hadrova panenka …takze nejspis ne …zalzi zda na tom jak dlouho byl mozek bez kysliku …

anonym

Srdeční zástava, která má za následek tzv. fibrilaci (srdce nepracuje ale pouze se chvěje) zanechává na mozku nevratné poškození už po 3–4 minutách. V tomto případě lékaři ale dobu zástavy pouze odhadují.Takže je otázkou, jak to vlastně je. Také je skutečností, že lidský organizmus dokáže v mnoha případech překvapit. Je to případ od případu jiné.
Pokud lékaři pacienta do umělého spánku dokáží uvést, potom jej dokážou ve většině případů i probudit.
Sestřenice nechala strýce oživovat po mozkové mrtvici, kde byl strýc v komatu zhruba stejnou dobu jako tvůj kamarád. Pravdou je, že poškození mozku bylo zjevné a že jsem si často kladla otázku, co z takového života měl strýc. Sestřenice z toho měla určitě alespoň ten pocit, že pro svého tátu udělala vše, co udělat šlo. Strýc tím získal rok života navíc, byl to ale život zmateného až pomateného člověka. Jenže strýc měl tehdy 75 let.
Držím palce, aby se lékaři ve svých odhadech mýlili a aby se kamarád ze zdravotních problémů dostal.
Doplňuji:
Můj otec proděl 3 infarkty myokardu. Tehdy jsem byla malá žába, tak jsem se nestarala o to, jak dlouho mu srdce nebilo. Otec byl v pořádku a kdyby nebylo dalších neduhů, které se na sebe začaly nabalovat, tak si troufnu tvrdit, že by měl mozek v pořádku dodnes. Zemřel 15 let po prvním infarktu v 62 letech. Ke konci byl dost nemocný a trochu nervlý. Pořád to byl a je ale „můj zlatý táta“. Kdyby začal vyšilovat jako strýc, asi bych z jehio proměny byla hodně zmatená.
Nechej kamarádovu zdraví čas. Ten je totiž nejlepší lékař úplně na všechno. Teď musíš vycházet z toho, že máte nějaké neúplné informace, které mohou být špatné, ale také mohou nakonec mile překvapit. Uvědom si, že mozek je ten, co nakonec poručí i srdci, aby přestalo bít. Proto mozek funguje nějaký čas i po té, co srdce bít přestalo.

marci1

Pokud je v umělém spánku ( mnoho lidí si plete umělý spánek a kóma, třeba exprezident Havel byl také v umělém spánku ), tak proč by se neměl probudit a být v pohodě. Záleží opravdu jen na tom, jak dlouho byl mozek bez kyslíku. Držím palce.

Hykam

rigormortis: nevím proč by se z umělého spánku neměl probudit, pravděpodobně si to pleteš s kómatem, což je trochu něco jiného.

K otázce: záleží, jak dlouho byl mozek bez kyslíku, pokud mu prováděli do příjezdu záchranky masáž srdce, je šance, že bude v pořádku.

RedBox

Mozekové buňky umírají už po 90s bez kyslíku a zhruba po 3min dochází k vážnějšímu poškození mozku. Do 10min mozek umírá.