Ajík

Proč umřeme bez spánku?

Co zpusobi smrt z nedostatku spanku? Co se deje a o co clovek prichazi ze to ma za nasledek smrt?

Nejlepší odpověď
gecco

Vyčerpání (únava)…
😉
V podstatě ustane mozková činnost – dojde k takovému úbytku neurotransmiterů, že nejsou přenášeny vzruchy mezi neurony.

Další odpovědi
Lamalam

Ve spánku dochází k regeneraci, bez něj hrozí totální vyčerpání organismu a smrt..

JájsemRaibek

Přestože, přinejmenším u vývojově pokročilých živočichů, je spánek nezbytný, dosud nebylo nalezeno jednoznačné vysvětlení jeho nepostradatelnosti. Kromě této neznámé klíčové funkce (případně funkcí) má spánek další organizmu prospěšné funkce. V současnosti existuje řada zjištění a domněnek vysvětlujících význam spánku, ale neví se jestli některá z těchto možností je onou nezbytnou funkcí a pokud ano která. Spánek se vyskytuje nejen u savců a ptáků, ale také (v jednodušší podobě) u nižších forem živočichů např. plazů, ryb nebo hmyzu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sp%C3%A1n­ek