quentos

Musí si invalidní důchodce platit zdravotní pojištění, není-li jeho invalidita plná?

Plně invalidním platí ZP stát, jak je to ale u invalidity I. a II. stupně? Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Stát hradí zdravotní pojištění invalidním důchodcům všech tří stupňů invalidity : I. ,II. i III.

Další odpovědi
johana 56

Stát platí ZP u všech stupňů invalidity v případě,že poživatel ID nepracuje.Zaměs­tnaný invalidní důchodce musí zdravotní pojištění ze mzdy platit,mimo dohody o provedení práce.

http://vozickar­.com/zdravotni-a-socialni-pojisteni-osob-invalidnich-a-pecujicich/

Dick

mám II stupeň a tam to platí stát,pokavad ale u toho nepracuješ,nebudeš dostávat nemocenskou v případě že budeš marodit ale jen důchod.Když u toho pracuješ a zaměstnavatel za tebe k tomu platí nemocenské atd,tak v případě marodění dostáváš důchod i nemocenskou odpovídající odvodu zaměstnavatele.

johana 56

Také u pracujících invalidních důchodců jsou odvody na zdravotní a sociání pojištění ze strany zaměstnavavatele povinné.V případě pracovní neschopnosti jsou nemocenské dávky vypláceny běžným způsobem,tzn. výpočtem z průměrného výdělku.