slavie

pojištění

jsem od roku2001 pojištěná,těd mě přišla upomínka,že v roce2006 jsem nezaplatila pojistku.Proč mě na to neupozornili dřív?jak tomu můžu věřit,že to nemám zaplacené?

Odpovědi
kazisvět

Pokud si myslíte, že jste pojistku zaplatila z banky, požádejte banku o výpis z archivu. Bohužel je to dost drahé.
Jinak věřitel nemá žádnou povinnost vám oznamovat, že mu něco dlužíte. Pouze si zpravidla hlídá, aby jeho závazek nebyl promlčen, a proto se nejdéle do 3 let po vzniku závazku ozve.