hubickova

pojištění . . .. . . .

Je v něčem lepší Kapitálové životní pojištění proti Penzijnímu spoření a podobnému třeba Důchodovému spoření??KŽP má nevýhodu v tom,že mi nepřispívá zaměstnavatel,ale další výhody nebo nevýhody?

Odpovědi
Drap

Chceš srovnávat jablka s hruškama. Jedná se o naprosto odlišné produkty. KŽP si platíš pojistku na život a většinou i na zdraví. Penzijní připojištění a důchodová spoření jsou jen spořící produkty, které ti mají finančně pomoci v důchodu.

pusinka50

Dodám, že na Penzijní připojištění ti nad spořenou částku 300 kč přispívá stát měsíčně 89 Kč, čím větší spořící částka, tím větší příspěvek od státu. Při životním pojištění dostaneš částku, kterou sis naspořila, pakliže se jí dožiješ, je to limitované horní hranicí věku, což je třeba 75 let (dožiješ se toho určitě?) a k tomu nějaké malé úroky.

ARIS

Kapitálovky jsou výhodné v tom, že dostaneš co je ve smlouvě uvedeno a tot tam pošleš víc než dostaneš (známá měla Dynamik a přišla o 20 000,– než ji slibovali)
Penzijko – tedy teď to nové – bych nebral, vidím v tom tunel státu.
Líbí se mi Investiční životní pojištění, ale chce to dobrého finančního poradce který kvalifikovaně poradí. Na trhu je toho hodně a na pobočce pojišťovny vás spíš oškubou – moje zkušenost (díky mému poradci se to ale napravilo)