katzer

Proč musí platit zdravotní a sociální pojištění pracující důchodci.

Proč musí pracující důchodce platit sociální a zdravotní pojištění? Za důchodce přece minimálně zdravotní platí stát. Jsou snad dvě kategorie důchodců? Ti, co celý život pracovali, platili zdravotní a sociální pojištění a stát je trestá za to, že jsou stále aktivní a na druhou stranu ti, co pracovali minimálně (v řadě případů tmavší pleti), zdravotní nikdy neplatili a při dosažení důchodového věku za ně stát platí. To samé platí o sociálním pojištění. Sice beru důchod, ale na druhé straně si na něj 5,5 tisíce přispívám.

Nejlepší odpověď
Drap

Je zbytečné se ptát proč. Toto se děje na základě schváleného zákona a ten je určující.

Další odpovědi
www

Poněvadž naši slavní zákonodárci už neví, jak by naplnili naši rozkradenou státní kasu ☹

bolak

stát je trestá né zato že jsou ještě aktivní, ale zato že jsou ještě naživu

stát totiž počítá s tím že důchodce se dožije průměrně 74 let, a jak někdo dosáhne týhle hranice a ještě si dovolí žít dál, je z něj automaticky zloděj a ždímačka státní pokladny