Avatar uživatele
Hykam

Mohu odstoupit od smlouvy?

Koupil jsem tiskárnu Samsung, po 3 měsících se začal zasekávat papír v podavači, tak jsem reklamoval, vyměnili podavač. po dalších cca 2 měsících jsem na tutéž zavadu tiskárnu reklamoval podruhé. Tuto reklamaci zamítli (údajně vytiskly 150 papírů a ani jednou se nezasekl). Večer jsem tiskárnu vyzvedl z prodejny, doma vyzkoušel a po několika pokusech se mi podařilo vytisknout asi 2 stránky. Vyfotil jsem display tiskárny s chybovou hláškou, zaseklý papír jsem zanechal v tiskárně a hned ráno odvezl na další reklamaci, ke které jsem přidal fotografii a několik pomačkaných uvízlých papírů z tiskárny. Žádal jsem odstoupení od smlouvy.

Dnes přišla sms o vyřízení reklamace, snaží se mi vnutit onu tiskárnu, já chci odstoupit od smlouvy. Nechtějí mi zamítnutou reklamaci uznat jako reklamaci a tvrdí, že je to teprve druhá stejná závada.

Mám právo na vrácení peněz, nebo mají pravdu oni, že zamítnutou reklamaci, i když závada přetrvávala, nelze uznat jako reklamaci?

Tiskárna je koupena na firmu, záruka je 24 měsíců.
Doplňuji:
Děkuji za rady, reklamace vyřešena k mé spokojenosti, vrátili peníze.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hykam

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, anonym před 3535 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Trvej na odstoupení od smlouvy – pokud jsi tiskárnu koupil ´pro sebe´, nikoli vrámci své obchodní činnosti – tedy na prodej.
V takovém případě totiž i pro tebe platí NOZ a máš právo na odstoupení od smlouvy, pokud se závada projeví do 6 měsíců od prodeje – má se za to, že vada existovala již při prodeji.
Pokud ti nebudou ochotni vyhovět, nech si stanovisko prodejce okamžitě (na místě) definovat písemně (nebo si přiveď svědka) – hrozí ti překročení oněch šesti měsíců (další opravou).
___
Máš právo na zrušení kupní smlouvy a tím i na okamžité (do 30 dnů) vrácení peněz.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Je to opravdu druhá stejná závada, s tím zamítnutím té druhé reklamace jste nemusel souhlasit a mohl jste si nechat udělat znalecký posudek, já vím zní to jako blbost, ale je to tak.

Můžete se soudit a mít třeba i deset svědků, že tiskárna měla závadu, kterou neuznali, ale bude to trvat roky:-(((

Lepší počkat na další závadu, a samozřejmě všude psát, kde se tak hezky k zákazníkovi chovají.
Doplňuji:
To odstoupení do půl roku, je z rozsudku NS, platí, ale je potřeba ihned při podávání reklamace, podávat i to odstoupení. Není možné reklamovat, čekat až to opraví a pak až odstoupit.

Je škoda, že jste neodstoupil hned při té první reklamaci.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

🙂

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Tak a hned máme dva právní názory i bez právníku:-))) Tak snad nám to někdo rozsekne:-))) Nebo přibude další názor:-)))

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Do ´vlasů´ si asi nevjedem…
;-D

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Tam je podle mě docela podstatné, co se do reklamačního protokolu vyplnilo jako „požadavek zákazníka“ Pokud vrátit peníze, tak je vrátit mají, pokud opravit – vyměnit, tak smůla:-(((

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

Děkuji za odpověď, při první reklamaci jsem požadoval opravit nebo vyměnit, jelikož jsem byl s kvalitou výtisku spokojený, při druhé a třetí reklamaci jsem již požadoval vrátit peníze.

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

A tu třetí reklamaci si uplatnil do 6měsíců od koupě?

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

Jde mi spíš o to, jestli ač neuznaná (přestože závada přetrvává), jestli se počítá jako reklamace. Pokud ano, tak by to již byla 3 reklamace a měl bych právo na vrácení peněz.

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

no ta třetí reklamace asi není do 6 měsíců, musím to spočítat, jak dlouho to bylo v servisu, doklady momentálně nemám u sebe, zítra to prohlídnu a spočítám.

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Problém – pokud to není do 6 měsíců (a nebo jsi v této lhůtě prokazatelně nevznesl požadavek na odstoupení od smlouvy)

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

Při druhé, zamítnuté jsem požadavek na odstoupení od smlouvy vznesl.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

OK spočítej, tu neuznanou k té době počítat nemůžeš, jen tu uznanou. Pokud se nevejdeš do půl roku, tak to bohužel třetí není, ta neuznaná se nepočítá, počítají se jen ty uznané, a musí být 3 stejné, nebo 4 různé.

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

Ale ta závada tam prokazatelně byla, i když tu reklamaci neuznali. Pokud by se budu počítat i tu dobu v servisu při neuznané reklamaci, tak se do půli roky vejdu.

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Doba uznané reklamace by se měla přičíst k půl roku, protože si tu věc nemohl užívat, vlezeš se do té doby?

před 3536 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek