Vlcice78

Mohu odstoupit od smlouvy ještě v den objednání?

Dnes jsem po internetu objednala tiskárnu, zboží tedy ještě nemám doma.Je možnost ještě dnes odstoupit od smlouvy?

Nejlepší odpověď
briketka10

napište ještě dnes storno e-mail
bez udání důvodu, nebo, že jste
si vybrala jiné zboží..
poděkujte za vyřízení taky jsem to
tak jednou udělala

Další odpovědi
rigormortis

Nejspíše ano, nevím jak je to teď v novém občanském zákoníku, ale pochybuji, že by e-shop tak rychle upravil faktury a smlouvy.
Přečtěte si obchodní podmínky, tam by to mělo být.
Nebo jim zatelefonujte a domluvte se na stornu.

lota

Ono to pořád není úplně jednoznačné. Ale smlouva dle nového obchodního zákoníku (http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik) vzniká již okamžikem odeslání objednávky, tedy za mě – ano, lze odstoupit. A odstoupila bych – napsala email, zrušila objednávku, omluvila se, poděkovala. Pro prodejce to sice nemusí být příjemné, ale je to výhodnější, než kdybyste tiskárnu poslala v rámci oněch 14 dnů, co máte na vrácení, zpět.

Vlcice78

Moc všem děkuji, prodejce nakonec objednávku stornoval :)