Karelcz

Musí mít zahraniční letecký přepravce české zastoupení?

Když mám problém s letenkou a chci něco měnit anebo reklamovat a letím třeba s nějakou arabskou, filipínskou společností. Tak musím přes danou společnost. To je jasné. Ale mají anebo musí mít někde české zastoupení? Když létají do ČR?

Jinak to musím řešit anglicky přes nějakou jejich linku někde na konci světa za těžké prachy! Jinak to nejde? Rychle. Na letišti není žádná pomoc? Česká? dík

Doplněno: To je pak vtipné, když něco co se prodává v ČR, musí mít CZ pokec, ale přeprava která létá do ČR a je možné jí v ČR koupit tohle mít nemusí a pak to tedy musím řešit někde v Austrálii přes placenou linku podpory..Neuvě­řitelný…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Někde sehnat levnou letenku ve výsledku nemusí být tak levné jak se na první pohled zdá.
No a pokud jsi s nimi komunikoval elektronicky přes nějaký online obchod, mohli by tam mít i podporu. Ale jak říkám, mohli.

Další odpovědi
gecco

„Rychle.“…
😁

Ne, zahraniční letecký přepravce české zastoupení mít nemusí (typicky je nemají všude nízkonákladové společnosti)…
😉
Ale je možné, že daný přepravce je členem nějaké aliance, která v Česku zastoupení má (poinformuj se tím směrem).
A pokud nemá, nezbývá než problém řešit „přes nějakou jejich linku někde na konci světa za těžké prachy“ (nevýhoda ´výhodné nabídky´)…
_____________­________________
No – já zato nemůžu…
😉
Jen – " je možné jí v ČR koupit tohle mít nemusí" – pokud jsi tu letenku koupil v Česku, tak snad víš, kde to bylo, ne??
Tam i řeš problémy…
😉

gecco

Ještě k Doplnění:

  1. uvědom si, že pokud sis letenku koupil v nějakém e-shopu, tak i když ty jsi v ČR, nakupuješ na webu nějaké společnosti kdovíodkud – takže prodej se neřídí českými zákony, ale zákony státu, kde je ta společnost registrována
  2. určitě jsi před uzavřením obchodu odsouhlasil nějaké podmínky, jimiž se obchod bude řídit (nějaké ´obchodní podmínky´, ´všeobecné podmínky´…) – a to, že jsi je možná ani nečetl, není problémem prodejce

___
Můžeš tuhle zkušenost (a cenu za ni) brát jako jakési ´školné´ – příště už se třeba budeš rozhodovat se znalostí věci…
😉
BTW – body 1. i 2. platí pro veškeré nákupy na webech společností registrovaných mimo ČR (potažmo mimo EU)…
Při nákupu na čínském webu taky těžko uplatníš dvouletou záruku, která automaticky platí při prodeji v EU…
😉