Mohu odstoupit do kupni smlouvy po vraceni zbozi?

Dal jsem reklamovat notebook Acer se 4 uznanymi zarucnimi vadami. Bohuzel v den podani odstoupeni od smlouvy mi notebook poslali. Je tedy odstoupeni platne? Mohu si notebook prevzit? Diky za odpoved

Odpovědi
standa

Podle mého názoru se na vámi popisovaný případ vztahuje ustanovení § 622, odst. 2 občanského zákoníku (viz níže uvedený odkaz), podle kterého máte nesporné právo na ODSTOUPENÍ od kupní smlouvy.

Skutečnost, že jste opravený notebook převzal zpět v den, kdy jste podal „odstoupení“ od smlouvy, vůbec nesouvisí s vaším právem na odstoupení.

Proto doporučuji, abyste notebook zabalil a poslal zpět s odkazem na již zaslané „odstoupení“ a připojte právní argumentaci obsaženou ve výše zmiňovaném § 622/2, a to že věc nelze řádně užívat pro VĚTŠÍ POČET OPRAV.

Pokud máte pro zmiňované tvrzení ´většího počtu oprav´ důkazy, tj. opravné listy, tak se vůbec nemusíte obávat.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h2.aspx