Jenda K.

Jaké množství kávy a kvalita na jeden šálek?

Je nějaká korelace s kvalitou a množstvím kávy nutné pro přípravu jednoho šálku. Neboli: když koupím levnou kávu tak ji spotřebuji rychleji, protože budu muset dávat větší množstvi?

Odpovědi
Drap

Záleží na zvyklostech a na chuti. Samozřejmě, pokud máš rád silnou kávu, musíš jí přidat, ať je levná, nebo drahá. Jinému chutná slabá, tak ušetří i z obecně uznávaného množství 7g.

magorvkleci

Přímá úměra tam není. Myslím, že jde o chuť a aroma a to se množstvím nespraví.

Ale tuhle mne napadlo, co je to vlastně levná nekvalitní káva. Myslel jsem si, že je to třeba Jihlavanka. Denně slýchám nebo čtu pohrdavé řeči typu: …lopaty, co chlastaj Braník z plastu a Jihlavanku, žerou bůček a volí Babiše…, ale schválně jsem se kouknul, za co se Jihlavanka v samoobsluze prodává a překvapilo mne, že je tak uprostřed.

paul1

Používám odměrku, kde je vyznačeno množství od 5 do 7 gramů, já si dávám něco mezi uprostřed, ono také záleží od velikosti šálky.

Jenda K.

My jsme teď na zkoušku koupili zn. Perla Colombia, používáme mocca konvičku a právě u této jsem zjistil, že aby výsledek nebyla jen teplá voda, tak pro dvě osoby musím dát 3 a 1/2 odměrky. Předtím co jsme měli, tak stačilo dát tak polovinu (bohužel už nevím značku). Kávu se snažíme v rámci možností umlet před uvařením. Údajně stačí čtvrt hodiny a aroma se začne strácet