Co je to káva Arabica?

Co znamená když je na kávě napsáno 100% arabica?

Nejlepší odpověď
annas

Káva ARABICA PURE 100% zrno

Speciálně komponovaná italská směs několika ARABIC. Všechna zrna jsou pražená zvlášť a poté míchaná. To proto, že každé zrno je praženo do jiného stupně pro dosažení požadované chuti a větší komplexnosti. Káva je bez známek hořkosti či kyselosti, zato s určitou sladkostí s nádechem holandského kakaa a lískového oříšku a to vše v sametovém těle pokryté hutnou pěnou. Sladkost zde přichází z brazilské kávy CERRADO DULCE, která je kávovým zlatem v espresso světě.
Tato směs vybraných Arabic je komponována tak, aby potěšila všechny opravdové kávové gurmány.

Káva se přiváží jako zelená a praží se až v České republice, aby byla
zaručena její čerstvost.

Po upražení je káva míchána do třech směsí – Arabica, Extra Crema
a Espresso, dle poměru kávy typu arabica a robusta. Potom je káva
balena do speciálních třívrstvých sáčků s jednocestným ventilkem,
který zabraňuje zvětrávání kávy. Každý sáček je opatřen popisem
kávy a datem jejího pražení.

Zdroj: http://www.kava-prodej.cz/kava-detail.asp?cid=46

Další odpovědi
mojitek

Musim oponovat.
To,ze udaj na obalu –100% arabica jeste neznamena ze se jedna o vynikajici kavu.Je kvalitni draha arabica z Afriky a je „ostatni"levna arabica z Ameriky,ktera je mnohem drsnejsi a neni tak chutove dobra,hladka na patre,ma tzv.drevitou chut.A ty nejlepsi italske směsi "znacky“ se neskladaji jen z arabicy,ale i z robusty,napr 80/20 , 75/25 % atd. nejkvalitnejsi zrna arabicy jsou vetsinou z Keni,ale kazdym rokem se kvalita trosicku lisi s ohledem na pocasi atd.

ReHu

V podstatě jsou 3 hlavní typy kávy. Arabica, Robusta a Liberica.
Arabica roste nejlépe v nadmořských výškách, někdy až 1800m, ostatním druhům se lépe daří do 600m.

Arabica má relativně nízký obsah kofeinu, ale odborníci a znalci ji považují za nejvhodnější pro přípravu prvotřídní kávy.

Co se týče pražení v ČR, ne všichni to praktikují.

atriplex

Annas to krásně vysvětlila, já jen dodám praktickou poznámku. Čím více procent arabicy na úkor robusty, tím je káva kvalitnější. Má-li tedy kupovaná káva uvedeno 100% arabica, pak je to nejlepší zrní, které se dá koupit.

GabulkaA

Hele, já mám moc ráda tuto kávu https://www.de­likomat.cz/pro­dukt/naber-espresso-24/. Ta mi vyhovuje fakt maximálně. Ale záleží na tom, co ti vyhovuje, no.

SuzanKa

Já jsem si nejvíc zamilovala tuto https://www.de­likomat.cz/pro­dukt/naber-espresso-24/. Ale zkoušela jsem i ostatní a chuťově taky dobrý.

kolinko.poli

A jakou bys doporučila?

Pajka.111

A ty pody, s těmi zkušenost nemáš? Já si chci koupit kávovar, nejvíc se mi líbí tento https://www.de­likomat.cz/pro­dukt/kavovy-set-tube-luxus/… Někdo zkušenost?

Pajka.111

Já si kávu kupuju na delikomatu. Tam mají fajn výběr světové kávy a mně moc chutná. Určitě doporučím koupit.

XenieRo

Jakou kávu od nich kupuješ? Jaká ti chutná nejvíc?

Pajka.111

Jako já mohu jen doporučit :) Co se týká kvality, tak takhle značka je na špičce a co se týká přístupu a podobně, tak svycarskekavo­vary.cz je podle mě nejlepší shop, kde tento kávovar koupit.

Sonka Pop

Prosím tě, a svycarskekavo­vary.cz mi poradí s výběrem? Mají podporu nebo jsou tam jen prodejci…?

Pajka.111

Nn, normálně jim zavolej na uvedený telefon, nebo jim napiš mail nebo na podporu. Jsou tam lidi, co tomu rozumí, nejsou to jen prodejci.

Sonka Pop

Jj, super, moc díky, potvrzuji… https://www.svy­carskekavovary­.cz/jura super shop! Poradili se vším a doporučili super kousek, který mi perfektně vyhovuje…

Sonka Pop

Ahoj všem! Dotaz… Zkušenosti se značkou kávovarů Jura? Jak jste s nimi spokojené?

Pajka.111

Ahoj, pokud mohu radit, tak bych nad koupí neváhala. My jsme si Jura koupili a jsme nadšení. Sice to byla investice, ale my ji nelitujeme. Opravdu se vyplatila.

XenieRo

Ahoj a ten kávovar Jura jste kupovali kde? Potřebuju ho koupit o vánoc, díky za rady.

XenieRo

Ale doma je ta Jura skvělá. Fakt neváhej a kup si ho. Pokud nevíš, jaký kousek by ti mohl vyhovovat, tak zavolej na https://www.svy­carskekavovary­.cz/jura/kontak­ty a oni moc rádi a odborně poradí.

SuzanKa

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejradě kávu? Zrnkovou z kávovaru, z konvičky nebo preferujete kapslovou?

Sonka Pop

Shop je naprosto skvělý. Naprostá špička mezi prodejci. Sama jsem si tam kávovar kupovala a protože jsem nevěděla, jaký koupit, tak jsem jim prostě zavolala a se vším mi moc ochotně poradili. Takže já rozhodně doporučuju'

Pajka.111

Čau, prosím o radu. Hledám kvalitní kávovar. Do neužšíh výběru se mi mj. dostala i tato značka https://www.svy­carskekavovary­.cz/jura/e. Zkušenosti ale nemám, tak budu ráda za vaše rady a tipy. Díky moc!

SuzanKa

Tak to jsi narazila na kvalitu, tuto značku mohu jen doporučit. Jinak i ten shop svycarskekavo­vary.cz je výborný.

Pajka.111

Super, já jsem si to myslela, našla jsem výborný recenze jak na tuto značku, tak právě i na ten shop vycarskekavova­ry.cz. Ty máš od nich kávovar? Já mám trochu problém s tím, že nevím, jaký si mám vybrat. Je z jejich strany možná nějaká podpora třeba co se týká výběru?

XenieRo

Ahoj :) Já jsem si od nich kávovar kupovala a mám tento https://www.svy­carskekavovary­.cz/jura/e-shop/jura-d6. Jj, to nevadí, úplně klidně jim zavolej a oni ti poradí s výběrem tak, abys byla spokojená.

Sonka Pop

Ten je dobrej. On je na dva šálky, že? A ty sis ho vybrala sama nebo jsi dala na jejich doporučení?