klob1

Poradíte s výběrem měřiče izolačního stavu dle popisu v doplnění otázky?

Měřič izolačního stavu výběr

Použití pro měření izolačního stavu prodlužky, elektroinstalace (někdy tam jsou i elektronické komponenty), spotřebiče, také opravuji(pračky, myčky a el. trouby. Našli jsme tyto, jen nějak se nemohu rozhodnout, který by byl nejvhodnější.
Nedělám revize,takže není potřeba žádný drahý a tyto jsou pro mě cenově dostupné. Dělám elektroinstalace, opravy spotřebičů, ale chci být jistější, že to bude v pořádku i po této stránce, co se týče izolace a stavu. Hlavně, když už je někde starší elektroinstalace, tak chci znát stav, že ej to v pořádku nebo popř, vadné. Nedávno byla možnost vidět, co dokáže se stát s prodlužkou, jak izolace se pálila, i zásuvka a to byl kabel dost silný, co se týče průřezu mědi.
Děkuji za jakékoliv info nebo názor.

Vybrali jsme tyto tři:

Měřič izolačního odporu CEM DT-5500
Vyhovuje CE specifikaci EN-61010–1

UNI-T UT511 1kV – Tester izolace
plně vyhovuje normě ČSN EN 61557

UNI-T UT502A – Digitální tester izolačního odporu
plně vyhovuje normě ČSN EN 61557

Odpovědi
mosoj

Já bych volil tento:

UNI-T UT511

Má velký rozsah měření a má dataloggink ( vidíš v čase průběh měření).

Hlada

Jestliže neděláš revize, tak nemusíš kupovat měřák pro revizáky. Můžeš si koupit nějaký starší z Metry. Mně se např. povedlo koupit PU311 za 100Kč. Omezení, které má na nejvyšším rozsahu, je bezvýznamné. Když má něco svod, je to vadné a jeho hodnota je lhostejná.

Edison

Jestli děláš revize, tak bych spíše preferoval kombinovaný přístroj, např. https://www.elektro-shop.cz/merici-pristroje/revize-spotrebicu-revex/revexprofi-ii-revize-spotrebicu.html Používám a dělá mi to všechno. Vede databázi, čte čárové kódy… změří vše, co potřebuji, spolupracuje s PC.

Jiří Bohumil

Pokud provádíš montáže, nejspíš bych volil ten CEM DT-5500. Vypadá že by byl nejméně zranitelný, což bývá u montérů dosti podstatné.:-)
Jinak jak píše Hlada, pro Tvé účely, pokud nejde o revize, stačil by starší metrácký PU 311. Já jej požíval, dlouhá léta, jako revizák.
A pro jednoduché „testovací“ měření, v těžko přístupných místech a „na žebři“, jsem používal a nikdy mě nezklamal, maličký PU371. Na dvě AA baterky 1,5V, 500V ss, max.rozsah 200 Mohm. A používám jej dodnes. Měření v jedné ruce a vejde se do kapsy.;-)

annas

Ad klob1,

,nezapoimínejte prosím, že na Odp. se vkládají otázky . Ty končí otazníkem.

mosoj

Edison se zase vytahuje!

Edison

Co má tenhle Tvůj výlev společného s otázkou?