JežíšKristus

Měly by se i nadále vyplácet důchody?

Když se na to podíváme, komu se vyplácejí důchody:

  • lidem, kteří volili KSČ, a udržovali socialismus při životě
  • lidem, co volili ODS a ČSSD a tak podpořili rozkrádání státu v devadesátkách (zejména inženýrem Zemanem v OKD)
  • lidem, co volili současnou vládu a zadlužili svoje pravnoučata

Kvůli lidem, kterým jsou dnes vypláceny důchody, nebude na důchody lidí, kteří jsou dnes v produktivním věku. Je za takové situace férové, aby byly nadále vypláceny důchody?

Nejlepší odpověď
led

JežišKristus, že vás hanba nefackuje za takýto názor. Toto myslíte vážne? Kde ste boli v tých časoch, keď drzo rozhodujete o živote vašich rodičov?
Vaše skreslenie poberateľov dôchodkov vynecháva tú najväčšiu časť poberateľov dôchodkov.
„Kvůli lidem, kterým jsou dnes vypláceny důchody, nebude na důchody lidí, kteří jsou dnes v produktivním věku.“
akosi ste zabudli, že dnešní dôchodci odvádzali časť svojich príjmov aj na vás, vývoj, zdravie a vzdelanie dnešnej generácií produktívnych ľudí. Uvedomte si, že bez dnešných dôchodcov by neboli dnešní produktívni ľudia. Alebo sa vyliahli z vajec, či ako ikra boli vypustený do vody? Kto sa staral o vás vo vašom detstve, kto vám platil vzdelanie, kto vás živil a obliekal?
Jestvuje krásna rozprávka „O 3 grošoch“ vyhľadajte si ju sám, na to dôchodcov nepotrebujete a snáď pochopíte.
Poznámka text vašej otázke je urážka viery a devastácia názorov za ktoré zomrel nositeľ mena, Ježiš Kristus, ktoré ste si drzo a neoprávnene prisvojili.

Další odpovědi
Ametyst

Dnešní důchodci byli zvyklí celý život pracovat, na rozdíl od dnešních mladých. Dokonce to byla za komunistů povinnost, na rozdíl od dnešního stavu. Co svět světem stojí, lidská společenství si vždy vážila starych lidí, moudrých starců, rady moudrých apod. Na rozdíl od dneška. Dnešní doba se vyznačuje rozeštváváním různých skupin lidí proti sobě, např. mladých proti starým, očkovaných proti neočkovaným, voličů proti nevoličům, a vždycky se něco najde.

Viktorie II.

Tvým rodičům, prarodičům bych vyplácení důchodů zakázala. Můžeš je živit z vlastní zdrojů.

aliendrone

No, ohledně té volby komárů – jsem si poměrně jistý, že i kdyby tehdy všichni nevolili bolševika, stejně by to na výsledku voleb a potažmo systému nic nezměnilo. (a to nezmiňuji NÁSLEDKY takového jednání, když to někdo zkusil) :)

To po listopadové tragifrašce se už na nejvyšších místech figury měnit, ale na SYSTÉMU jakýkoliv výsledek voleb nezmění NIC (myslím z PODSTATNÝCH skutečností, bezvýznamné kosmetické změny nepočítám).

I kdybych nepřihlédl k již napsané argumentaci respondentů a přistoupil na nevyplácení (čímž by se asi podle tebe mělo ušetřit na důchod tvůj a dalších generací), tak NEBUĎ NAIVNÍ! Našly by se způsoby, jak ty ušetřené peníze probendit/rozkrást a STEJNĚ by na důchody nebylo tak jako tak, o tom žádná.
(inspirací „jak dosáhnout nedosažitelného“ budiž ti financování „Covidakce“) ;) :D

Tudíž nejde ani tak o to, že je to myšlenka z mnoha dobrých důvodů neprůchozí, jako o to, že je NIC NEŘEŠÍCÍ. ;) :D :D

paul1

Popletené názory, zrovna tak i jméno tazatele svědčí o – no nechci to nazvat pravým jménem. Lídé jsou různí …

anonym

Z 10 000 000 bylo jen 2 000 000 lidí členy KSČ. Dále zapomínáte, že KSČ byla legitimní vláda, která se sama rozhodla nastolit totalismus. Nikdo úmyslně nevolil komunisty, aby tu zavládl totalismus. A ta nejlepší část, důchodců je již v této zemi 27 %. 3 % mají invalidní důchod. Takže chcete 3 333 333 lidí nechat umřít hlady a na plejádu nemocí. Jakým způsobem to odčiní totalitu? S tím, že přes 1 000 000 lidí z doby komunismu dávno umřelo. A z těch, co kdysi stranu zvolilo, přežilo cca. 400 000 maximálně. A když si 30 % lidí najednou nebude moci dovolit platit nájem a základní potřeby, věřte nebo ne, ale naše ekonomika padne. Padne měna, propadnou dluhy a za chvíli nebude mít peníze nikdo. Bez těch, co utrácejí, nemají ti, co vydělávají, komu prodávat.

elkon

Dej si vyšetřit hlavu. Tuším, že ti chybí základní vzdělání.

Disraeli

S volbama to nemá, co dělat. Chyby politického systému a jeho tvůrců. Vláda na základě voleb je naprosto šílená. Lidi si klidně zvolí totalitu, ať fašismus nebo nějakou formu komunismu. Klidně i nějakého recidivistu, u kterého je zřejmé, že z něj bude diktátor (davová i individuální psychologie tíhne k autoritě – a když tam není pozitivní a spravedlivá autorita, tak se klidně spokojí s tou nespravedlivou).
To, že je pak zvolená strana oprávněná prakticky k čemkoli tomu jen dodává pitomou třešničku. Každý takový zvolený vůl pak může prosadit nějaké své věci a dramaticky změnit věci ve státu, zákony, vstup nebo výstup z nějakého společenství. Klidně i rozdělení státu.
Za chyby vlád se nemá zodpovídat lid, i když je to idiotský systém. Trestat někoho za nějakou volbu, není moc racionální a už vůbec ne spravedlné.
I když takové volby taky nejsou spravedlné.

Ti, co si po válce zvolili komunismus už zřejmě ve valné většině nežijí. V období totality/socialismu pak nebylo co volit. Výsledek byl jasný – vyhraje socáková strana. Navíc volby byly povinně nepovinné. A nedá se to nazývat volby.
Volby nebo nějaké referendum o změně statního zřízení/formy vlády nebo i celého systému, obzvláště po válce, nejsou nikdy dobrý nápad. Stát, který ve válce prohrál nebo byl nějak obsazen, využít, měl velké ztráty a podobně BUDE VŽDY SVOLNÝ k tomu, ZMĚNIT REŽIM (min k 50 % volících – a tentokrát přijdou volit hlavně všichni nespokojenci – i ti, co by jindy nešli). Z monarchie na republiku, z kapitalismu na komunismus, z demokracie na diktaturu a podobně.

marci1

?
Zkus se zeptat svých rodičů a prarodičů. Nezapomeň si však včas krýt hlavu. 🙂

Alesh

Nedráždi důchodce bosou nohou! 🙂
Ale je to zajímavý dotaz, pár lidí zde jsi poněkud zdvihl ze židle, decentně řečeno. 🙂
Jinak:

  • lidem, kteří volili KSČ, a udržovali socialismus při životě

njn, když to ta „chytrá“ masa převážila a v poválečné situaci uvěřila bludům bolševiků a ti se dostali k moci, pak už moc šance jednotlivce změnit to prostě nebyla.

  • lidem, co volili ODS a ČSSD a tak podpořili rozkrádání státu v devadesátkách (zejména Inženýrem Zemanem v OKD)

njn, pitomci, ale ne všichni je volili a prostě si nesli tu naivitu vypěstovanou za socialismu s sebou a mnozí doteď

  • lidem, co volili současnou vládu a zadlužili svoje pravnoučata

jo, tohle je prů*er, to je jasný, otázkou je, koho volit, přijde mi, že buďto to jsou zloději nebo se z nich ti zloději stanou. 🙂

ten který je

Tobě bych nedal ani důchod na hlavu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Matesax, zaujímavé narábanie s číslami, akoby ste prehadzovali slamu. Z tejto kôpky uberieme, tu zas pridáme… ale akosi ste pozabudli, na zrno.

JežíšKristus

Tak zatím 4 odpovědi typu „Jsi normální?“ a 4 odpovědi snažící se odpovědět. To je celkem slušný, čekal jsem více agresivní odpovědi:-))

Jinak, kdyby to někoho zajímalo (protože se to v žádné odpovědi neobjevilo) – za absenci důchodů budoucích generací mohou tzv Husákovy děti, kteří v 90. letech odkládali zakládání rodiny a spíše se věnovali kariéře. To bylo to období, kdy se věk prvorodiček posunul z 18 let na 28 let. To vytvořilo demografickou mezeru, kdy v budoucnu budou na těchto 10 let scházet lidi, kteří by makali na důchody.

aliendrone

JežíšKristus>>> Hmm, KDYBY to bylo TAK jednoduché… ;) :)
Ale nejsem překvapen, že ti unikají i další faktory, např. vyšší průměrný věk, kterého se lidé dožívají apod. ;) :D :D

led

skúste si to ešte raz prepočítať, ale vložte do tohto výpočtu aj koeficient svetovej ekonomiky. Ekonomika žiadneho štátu sa nedá počítať bez vzájomných súvislosti so svetovou politickou ekonomikou. Takže než vypustíte bludy, počítajte, prepočítavajte a hlavne premýšľajte aj o vzájomných vztahoch.

Disraeli

Tohle ale není žádná vina konkrétních lidí ani generace, určitě ne přímá vina (ono se ani nedá mluvit o vině), ale odraz vyspělosti společnosti. Ekonomický faktor, který zabraňuje přelidnění, chudobě a hladomoru (a který schází třeba v Africe, protože ona je chudá, tak „paradoxně“ se udržuje přemnožená). To na co narážíš, byl zde začátek kapitalismu, svobody, volnost v podníkání, možnost kariérního růstu a podobně. Je to tak skoro všude na světě stejně (tam kde nejsou totality nebo země třetího světa – nebo přesněji ty nejméně rozvinuté- což platí hlavně jen pro Afriku). Tento ekonomický jev neovlivníš. Průměrný věk, kdy se lidé sezdávají a mají děti se bude zvyšovat, dokud nedojde do určitého bodu a pak se začne snižovat (až dojde k dalšími bodu, tak se opět začne zvyšovat). To ovlivňuje i množství dětí na pár. Vezmou se pozdě a dítě/děti mějí ještě později a většinou tak jedno, dvě (respektive se často rozvedou a pak ten muž a někdy i žena mají ještě jedno další dítě s jiným partnerem).
Všechna tahle pravidla jdou ale svrchu. ;) Od vlády a ještě přesněji ze systému (politického a ekonomického). Takže opět tohle není žádná „vina“ lidí, ale vlády/státu.

Disraeli

Mír a lásku. <3 ✌

Ametyst

Odkdy se kádruje, kdo koho volí? To dělali komunisti do roku 89, a zase je to zpátky? To brzo. Že jsme v EU, která rozhodnutím EK všechny země zadlužila, se pochopitelně nemluví…

aliendrone

Ametyst>>> To je přeci „Advanced EU democracy“, typ 2.0 globalizačí! ;) :)
Ještě tak před čtvrt stoletím by bylo NEMYSLITELNÉ, aby mentálně zdravý jedinec něco takového vůbec vypustil z huby, no a dnes je to MÓDA. :(

Ametyst

Pravda: dnes peníze rostou na stromech.