Avatar uživatele
Wnaty

Máte zkušenosti s metodou no-poo?

Dobrý večer. Máte někdo zkušenosti s metodou no-poo, tedy mytí vlasů bez šampónu?
Já si na začátku listopadu omyla vlasy silným roztokem sody a vody, od té doby myju vlasy přibližně 2× týdně žitnou moukou, když je potřeba, propláchnu v intervalu jen vodou. Vlasy češu kančím kartáčem.
Od přírody mám vlasy celkem husté a rovné, teď je mám dlouhé přibližně nad zadek, obarvené byly naposledy na začátku září. Do budoucna plánuji zůstat u mytí vlasů žitnou moukou, ale zkrátit interval mytí na 1× týdně, pokud si budu barvit vlasy, budu sázet na hennu.
Dosavadní výsledky? Vlasy jsou pevné, snadno rozčesatelné i bez použití kondicionéru, jsou zdravé a nelámají se. Roztřepené konečky už prakticky neexistují.
Proč to dělám? Šetřím přírodu a nezatěžuji své vlasy 🙂.

A jaké jsou vaše zkušenosti? Máte nějaké osvědčené triky a tipy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 3067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Už asi měsíc umejvám vlasy žitnou moukou, teď jsem přidala i oplach s jablečným octem. Jde mi o to, aby se vlasy agresivně neodmašťovaly šampóny, do kterejch se ještě cpe palmovej olej (i do těch přírodních a veganských), byly pevnější, hustší, ale ještě stále procházím tou „zvykací“ částí. Když jsem o tom poprvý slyšela od spolužačky někdy v květnu, tak jsem si ťukala na čelo, ale vidíš to, no… Teď teda procházím ještě tou „zvykací“ částí, jsem docela trpělivá, tak snad už brzy přijde zlom :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

normálka- popisuješ pro mne naprosto přirozenou věc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chachar1922

Slyším to poprvé a ani mě to neláká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Četla jsem o tom na jednom blogu, ale nezkoušela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

sleduju asi 2 měsíce no-poo skupinu na Facebooku a zatím mě to nějak nepřesvědčilo to zkoušet.. i když – nikdy neříkej nikdy ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek