Wnaty

Máte zkušenosti s metodou no-poo?

Dobrý večer. Máte někdo zkušenosti s metodou no-poo, tedy mytí vlasů bez šampónu?
Já si na začátku listopadu omyla vlasy silným roztokem sody a vody, od té doby myju vlasy přibližně 2× týdně žitnou moukou, když je potřeba, propláchnu v intervalu jen vodou. Vlasy češu kančím kartáčem.
Od přírody mám vlasy celkem husté a rovné, teď je mám dlouhé přibližně nad zadek, obarvené byly naposledy na začátku září. Do budoucna plánuji zůstat u mytí vlasů žitnou moukou, ale zkrátit interval mytí na 1× týdně, pokud si budu barvit vlasy, budu sázet na hennu.
Dosavadní výsledky? Vlasy jsou pevné, snadno rozčesatelné i bez použití kondicionéru, jsou zdravé a nelámají se. Roztřepené konečky už prakticky neexistují.
Proč to dělám? Šetřím přírodu a nezatěžuji své vlasy 🙂.

A jaké jsou vaše zkušenosti? Máte nějaké osvědčené triky a tipy?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Už asi měsíc umejvám vlasy žitnou moukou, teď jsem přidala i oplach s jablečným octem. Jde mi o to, aby se vlasy agresivně neodmašťovaly šampóny, do kterejch se ještě cpe palmovej olej (i do těch přírodních a veganských), byly pevnější, hustší, ale ještě stále procházím tou „zvykací“ částí. Když jsem o tom poprvý slyšela od spolužačky někdy v květnu, tak jsem si ťukala na čelo, ale vidíš to, no… Teď teda procházím ještě tou „zvykací“ částí, jsem docela trpělivá, tak snad už brzy přijde zlom :)

Další odpovědi
zjentek

normálka- popisuješ pro mne naprosto přirozenou věc.

chachar1922

Slyším to poprvé a ani mě to neláká.

ReHu

Četla jsem o tom na jednom blogu, ale nezkoušela.

Luxx

sleduju asi 2 měsíce no-poo skupinu na Facebooku a zatím mě to nějak nepřesvědčilo to zkoušet.. i když – nikdy neříkej nikdy ;)