Avatar uživatele
annas

Máte také takový pocit, že když stárnete, že Vám čas utíká rychleji?

Čím to asi je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, BEAES, vagra, kapka, Mili @ před 4879 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Ja si myslim,ze to je proto,ze cim je clovek starsi tim ma zivot jednotvarnejsi,je­den den jak druhy,takze dny mu splivaji.Clovek je zameren vic na starosti.Neuskodilo by obcas udelat nejaky skoroneskodny úlet cim by zivot trosku okorenil :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ba,ba,je to pravda. Čím je to způsobeno nedokáži říct!
Snad jen tím,že máme počátek sklerózy a nepamatujeme si co byl včera za den. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Kolikrát nad tím přemýšlím a jsou chvíle kdy mi není zrovna do smíchu.Vše co se odehrálo dávno mi připadá jak kdyby to bylo včera.Nevím čím to je,snad uspěchanou dobou?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To není zdání. To je fakt. Týden je pryč okamžitě a je úplně jedno jestli na něco zapomenu nebo ne. Vysvětlení nemám i když jsem nad tím mnohokrát přemýšlel. Je opravda, že člověku trvá vše délé než když byl mladší, ale to ten rychle plynoucí čas nevysvětluje. Ono to bude mít hlubší psychologický význam. Ono je také na starším člověku více poznat jak se rychleji mění jeho vzhled s věkem. Úplně stejně jako na dítěti. Ne nadarmo se říká, že když člověk stárne stává se opět psychicky dítětem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Moje mamka nedavno prohlasila"neni to tak davno,co jste byli takhle mali"a ukazala asi pul metru nad zem.
Cas strasne leti a je to nejvice videt na detech,jak rostou.Jako deti nebo mladsi vnimame cas odlisneji,zda se nam jak hrozne dlouhy je skolni rok-10mesicu,to je prece k nevydrzeni-a co si rikam dnes?Nez se otocim je pulrok za nami,a nez se otocim podruhe jsou tu dalsi vanoce.
Takze i kdyz se zda,ze rok je dlouha doba,tak pokud se nenudim,utece nez se nadeju,a pak dalsi a dalsi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Ano, mám ten pocit, vše je rychlejší, od pondělka do pátku čas letí jak šíleny a víkendy uletí ještě rychleji, vánoce mi přišly, že byly nedávno…
A nejvíce to vidím na dětech, jak jim přibývají roky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Zrovna dnes jsem si toho všiml. Nikdy jsem nikam nepospíchal. Ale dnes už také nepospíchám. Když jsem se ráno probouzel, pospíchal jsem se vstáváním abych ještě něco za život stihl. Přivstal jsem si tedy a vstával asi ve 13:30. Doběhl jsem k počítači abych se podíval na seznamky. Když jsem dočetl, obchody už byly zavřené. Když jsem uvařil a najedl se, narostly mě vousy. Takže počítám s tím, že než dopíšu tuhle větu, olysá mě hlava a budu muset jít k lékaři s nemocemi ale pro jistotu si vezmu hůl. Beztak budu počítač vypínat svíčkou z dubového pyžama. Ale proč to jde tak rychle, to snad ví jen ten uspěchaný svět co na nás tlačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Mohlo by to být taky tím, že např. pro pětileté dítě je pětina celého jeho života jediný rok, ale pro padesátiletého je to už deset let. Možná náš mozek vnímá pětinu života jako takového pořád stejně dlouhou, ale roky se tím pádem zrychlují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Řekla bych to stejně jako Mojitek, takže dávám palec a už nebudu nic dodávat.

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

vy jste zlatíčko 😉

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Jo, jo, to jsem, no. 🙂

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

:o)

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek