Hifive

Do jakého věku roste mozek?

Nejlepší odpověď
Rocker

Znám lidi,kterým je kolem 30 a mozek se jím přestal vyvíjet sai tak v 10.Ale jinak myslím,že mozek se vyvíjí po celý život.

Další odpovědi
Lucijej

Bílá hmota se vyvíjí zhruba do 20. roku života, ale některé části mozku se vyvíjí ještě kolem 30. roku života.
Doplňuji:
A prý čím více vzdělání a zkušeností človět získá v mladém věku, tím déle se mozek vyvíjí.

anonym

Celé tělo se vyvíjí a roste do věku cca 22 let. I když se pak už mozek nezvětšuje a naopak ubývají jeho buňky, (mozkové buňky se totiž jako jediné z celého těla neobnovují), tak to nemusí znamenat že už jen hloupneme, budou totiž stále přibývat tzv. nervová spojení, dokud se učíme novým věcem a mozek dostatečně trénujem.

arygnoc

normálne zhruba do tridsiatky.
Sú výnimky, niektorým prestal rásť hneď potom, ako sa pôvodná bunka (nejaká mozgová) prvýkrát rozdelila a radšej to vzdala).
Neviem, či by to nechcelo zavedenie nejakého nového druhu (napr. homo debilis), pretože mám podozrenie, že jedinci tohto druhu sa vyskytujú čoraz častejšie.
Druhý problém je to, že niektorí jedinci síce mozog majú, ale slúži len ako výplň telesnej dutiny (známy strach prírody z prázdna – v tomto prípade by ale príroda mohla svoj strach opustiť, veď prázdno by asi bolo užitočnejšie).
Sú ale tvorovia, ktorý majú mozgy 2. Ktovie, či rastú rovnako.

honza19hk

U poloviny dnešních lidí to vypadá jako kdyby jim mozek stávkoval.jinak si myslím že tak do 25–30let samozřejmě čím mladší tím roste rychleji ,ovšem u lidí co chlastají mozek naopak odumírá.