jirka F

Máte rádi rybí polévku, nebo ne?

Slyšel jsem prý že není moc dobrá.

Nejlepší odpověď
Drap

mám

Další odpovědi
aliendrone

Ne, je to parádní HNUS! Situace je dokonce taková, že na Štědrý den se vaří 2 polévky. Hovězí consommé (vývar) pro chlapy a rybí poblifku pro baby. To samé i hlavní chod – k brsalátu kapří podkovy pro ženské a řízky pro PÁNY TVORSTVA! 😉 😁 😁

cappuccino

Rybi polevku a kapra primo nesnasim, a to od detstvi. Mozna to bude tim zapachem. Cesky kapr vetsinou dost zapacha. Bude to tim, ze zije prevazne v bahne.
Ryby jsem se naucila jist az v Portugalsku a ve Francii. Byly cerstve, grilovane a bez zapachu. I rybi polevku jsem v Portugalsku ochutnala a byla uplne jina nez ta ceska.
Jednou jsem jedla grilovaneho kapra, ktery ale tri tydny plaval v sudu a vycistil se. Ten byl vyborny.

elkon

Nevím jaká je, nikdy jsem ji nejedl, prostě k ní cítím odpor. Nejím ani ryby, kromě těch bez kostí, nebo částí ryb, kde kosti prokazatelně nejsou. Jinak rybičky v konzervách mám rád, pokud jsou se zeleninou, nebo někdy v tomatě.

EKSOT123

Je pravda, že se celkem lehko dá uvařit i taková, která není moc dobrá, jak jsi slyšel. Dá se toho dosáhnout např. přidáním masa s okolí žaber, které je hořké. Já místo toho klidně do polévky obětuji i kousek masa, i když je pak o řízek míň. A mlíčí tam také nedávám, protože je dělám obalené jako řízek, to je pro mě delikatesa. Také je to trochu alchymii s kořením, to se také dá udělat blbě. A nakonec osmahlé kostičky rohlíku, bez nich to také není ono.
Ale když se vše podaří, tak podle mě mezi jinými polévkami téměř nemá konkurenci. Takže s rybí polévkou asi jako ten liščí skřet s kaší:
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kSveZwfE­iv0

paul1

Moc ne, klidně s bez ní obejdu.

jirka F

Aliendrone: Třeba u mně výhradně jako hlavní chod ryba s bramborovým salátem.(losos nebo pstruh).

aliendrone

jirka F>>> Však v poho. klidně si papej pstruha jak je libo, je ti přáno. Tedy… jako s většinou věcí – DOKUD mně nebudeš nutit, abych to žral také. 😉 😁 😁