Filip84

Máte osobní zkušenost se svědky Jehovovými?

Ať už jste byli členy jejich náboženské společnosti, nebo u vás třeba zazvonili a povídali jste si s nimi, nebo jste si s nimi povídali na ulici, kde oni stávají s vozíčkem. Nebo máte třeba jehovistu kolegu v práci, kamaráda, známého nebo máte či jste měli jehovistu jako spolužáka ve škole? Nebo byl váš učitel? Nebo prostě a jednoduše jakoukoli jinou osobní zkušenost se svědky Jehovovými?

Rokio I. Kauflandský se tady: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-jsou-svedkove-jehovovi (opět) na ně ptal. Myslím, že jedna věc je jehovistická propaganda, ať už na jejich webu, v jejich publikacích, či od jejich členů, no a druhá věc je osobní zkušenost, že není špatné se o ní podělit a znát ji.

Jen bych rád poznamenal, že osobní zkušenost je vždy subjektivní, proto neexistuje žádná správná, či nesprávná, odpověď a tollerance (třeba i k jehovistům, i oni mají právo se vyjádřit) by měla být samozřejmostí.

Nejlepší odpověď
Roman71

Jsem svědek jehovův a má zkušenost je tato:

Přes všechno, co jsem kdysi jako nevěřící slyšel, mně hodně zajímalo, co je pravdivého na všech těch zvěstech kolem Svědků Jehovových. Odložil jsem předsudky stranou (každý něčemu věříme, že?) a s několika svědky jsem se skamarádil. Asi jsem byl ze začátku hrozně protivný až dotěrný všemi těmi otázkami, které nezůstávaly nezodpovězené. Vždycky mi byla poskytnuta odpověď a vysvětlení (s Biblí v ruce, pokud se jednalo o naukové otázky) a trpělivost, s jakou jsem se u představitelů jiných náboženských organizací nesetkal. Nemám nic proti nikomu, kdo se hlásí k jakémukoliv náboženství, ale jsem rád (pokud se jedná o biblické otázky) když dostanu jasné a logické Biblí doložené odpovědi.

Kdyby vás cokoliv zajímalo, klidně mi napište soukromou zprávu. Rád každému odpovím.

Ps: Co se týká kazatelské činnosti, dům od domu a veřejně, podotýkám, že to není žádná novinka. Takkhle chodili kázat všichni Kristovi následovníci a děláme to stejně i my dnes (Skutky 20:20).

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/b/r­29/lp-b/nwt/44/20#s­tudy=discover&v=44:20:­20

Další odpovědi
elkon

Ano, mám, spíše zápornou:

Zazvonili a když jsem otevřel dveře, slyšel jsem „my jsme svědkové království“ a dál už jsem je neposlouchal. Zavřel jsem dveře a vícekrát se neobjevili. Znal jsem kdysi člověka, kterého zmanipulovali tak, že jim dal veškerý majetek, přišel o rodinu a skončil nakonec v Dobřanech. Kdo by nevěděl, je to známá psychiatrická nemocnice, které se široko daleko neřekne jinak než blázinec.

orwell

Ano, mám, veskrze neutrální:

Párkrát jsem s nimi pohovořil, závěr: neublíží, nepomůžou.

Drap

Ano, mám, veskrze neutrální:

..

VaclavZeman

Ano, mám, spíše zápornou:

Moje rodina byla zblblá touto sektou. Nic extra se nestalo, ale vzpomínám si na dětství, kdy si je tam otec (moc inteligentní narozdíl od matky nebyl) několikrát přivedl a povídal si s nimi. Vždy jim potom dal nemalé peníze, což se nelíbilo mé matce. Ale i ta byla posedlá křesťanstvím. To já jsem jiný. Absolutně církev nechápu, resp. chápu jejich touhu po moci, důkazem jest historie, ale nesnesu ji. Žijeme proboha v jednadvacátém století. Homosexualita, masturbace a další věci snad nejsou hříchy… Děkuju.

GM

Ano, mám, spíše zápornou:

Když zvonívali u dveří, řekla jsem, že nemám zájem, je to už asi 20 let, možná více. Taky stávali na rohu náměstí a otravovali lidi, už mnoho let jsem je neviděla.

paul1

Ano, mám, spíše zápornou:

Kdysi zazvonili u branky a já se s nimi bavil přes otevřené okno. Snažili se chlapci, ale poslal jsem je pryč.

Rokio

Ano, mám, veskrze neutrální:

K Svědkům Jehovovi patřila moje asistentka, kterou jsem měl v 9. třídě na ZŠ a na OA. Byla pěkně přísná a někdy netolerantní, ale pomáhla mi s učením, když mi teklo do bot.

Dál jsem občas potkal tyto lidi na ulici, kde stávali s vozíčkem. Dobře se s nimi povídalo. Dokonce jsem od nich dostal zdarma knihu, ve které byly biblické příběhy.

Já ovšem tu jejich víru beru spíše jako kulturní obohacení.

Nick42364

Ano, mám, spíše zápornou:

Rocker

Ano, mám, veskrze neutrální:

postcd

Ano, zkušenost mám, pozitivní.
Nejsem součástí té náboženské společnosti ale navštěvoval jsem. Jde tam o to poznat Bibli. Ta veřejná činnost je motivovaná veskrze tím, že chtějí mluvit o Bohu (což je tedy podle Bible Stvořitel Vesmíru, včetně života na Zemi). Vím i na sobě, že vztah k Bohu a práce na sobě aby člověk napodoboval jeho syna (Ježíše Krista), přináší štěstí a naplnění. Připodobnil bych to k tomu, jako když jste dítě bez rodičů a najdete někoho kdo vás miluje s vašimi chybami, je laskavý, spravedlivý a odpouští – když litujete toho, co děláte špatně a projevujete snahu na sobě pracovat. Můžete se na něj kdykoliv spolehnout a kdykoliv s ním mluvit (modlitba). Zní to asi jako když jsem blázen, to chápu, ale tak říkali v minulosti i lidem, kteří si mysleli, Že Země je kulatá a že je „zavěšena na ničem“ – jak je uvedeno v Bibli, ještě z dob, než to vědci potvrdili. No ostatně i dnes jsou lidé, kteří tvrdí, že Země je placatá – ty fotografie zeměkoule z vesmíru jsou fejky, že ano ;) .

Filip84

Roman: Díky za přiznání a díky za konstruktivní osvětlení! 👍😎

[K]aždý něčemu věříme, že?

Ne, já ne. 😀

Roman71

Filip84: Rádo se stalo 🙂

Filip84

Roman: No ne, tak, když se nad tím zamyslím, jdeš, svým způsobem, s kůží na trh – jistě chápeš! Není to úplně samozřejmé, mohls, prostě a jednoduše, otázku ignorovat.

No a neignoroval jsi, a to se cení! 😎👍

Roman71

Filip84: Ano, je to tak. Nejen s kůží na trh, ale také proti proudu a naprosto to chápu.
Díky za ocenění. Jen málo lidí má „odvahu“ se zeptat, proč to vlastně děláme. Než jsem začal se svědky studovat Bibli, měl jsem křížem-krážem pročtené ekumenické vydání Bible a spoustu otázek. Nejčastější z nich byla, proč církve učí „TO“, když v Bibli je „ONO“? Nejčastější odpověď od kohokoliv jiného než svědka, bylo pokrčení rameny a „..ber to tak, jak to je“. Tohle pro mne odpověď nebyla uspokojivá odpověď. Bible k tomu dodává docela zajímavý historický postřeh:
(Skutky 17:11) – „Místní Židé byli přístupnější než ti v Tesalonice. Přijali Boží slovo s velkou ochotou a denně pečlivě zkoumali Písmo, jestli to, co slyšeli, je pravda.“ ..a tak jsem zkoumal a zkoumal, co z toho, co jsem četl a slyšel kolem, je pravda. Jen se svědky (nyní spolukřesťany) jsem nacházel a dodnes nacházím odpovědi.

Ps: Nestydím se za to kdo jsem a proč jsem se vydal touhle cestou. Zvažoval jsem dlouho všechna pro a proti. Výsledkem bylo to, že nemám co ztratit, naopak pouze získat.

EKSOT123

To by bylo divné, kdyby se neozval. Protože to o něm snad všichni víme. Jednou mě celkem dobře poradil ohledně nějakého PC programu. 71

Filip84

Eksot: Jj, já to taky vím. Ale – víš co – teďka je tu „živo“ (ajVůl), no a tak vůbec a podobně, a – jak píšu – vždycky jde, svým způsobem, z kůží na trh.

Ze se vyzná v compech, vím, viděl jsem to v nějakých odpovědích. 😉😀