HeroSciHamst

Jaký je dobrý ateistický argument?

Vždycky, když se s někým hádám, já přísný antiteista s nějakým teistou, všechny logické argumenty proti nadpřirozenu nejsou logické, protože to je koneckonců nadpřirozeno, to si může dělat co chce(páč ten kdo si ho vymyslel si mohl vymyslet co chtěl)tzv. nemá cenu vymýšlet vědecké vyvrácení víry, protože sama věda víru vyvrací, někteří si to ale nedokážou přiznat :/. Vůbec nemůžu přijít na nějaký argument, který by MUSEL uznat i teista. Má někdo takový?

Nejlepší odpověď
ivzez

Žádný argument proti víře není (a nemůže být) dobrý.

Souhlasím s Keltem:
Proč se s někým hádat o (ne)víře? Přejte věřícím víru
a nesnažte se je přesvědčit, že Bůh neexistuje.
Věřící svou víru také nikomu nevnucují (většinou).

Další odpovědi
annas

Vy máte svůj názor, věřící také. Každý máte své důvody, proč věříte či nevěříete. Je to zbytečné oboustranné vydání energie. Buďte nad věcí – žijte a nechte žít, pokud jsou to lidé slušní. Jim ponáhá k životu víra, tedy co, co odsuzujete.

Moje známá patří ke Svědkům Jehovovým. Také mě občas vysvětluje, proč jsou oni jediní spravedliví atd. Vyslechnu ji, ona mě, tím to končí. Opravdu nemá smysl někoho přesvědčovat, platí přece náboženská svoboda. Důležitá je tolerance. Každý má svou subjektivní pravdu, své přesvědčení, je to jeho rozhodnutí, jeho volba, i když víra přesahuje lidský rozum. Lidé si vytvořili boha z různých důvodů a pomáhá jim v životě.

Myslím si, že ateismus je přesvědčení, které vychází z agnosticismu – nemožnosti poznání Boha. Pro existenci Boha se nenašel žádný přírodovědný důkaz, ale ani vědecký důkaz, že Bůh nemůže exlstovat.

Argumentů je mnoho, důkazů málo …

Doplňuji:
Upřesňuje formulaci ..... – nemožnosti poznání Boha, protože pro existenci Boha se podle nich dosud nenašel žádný přírodovědný důkaz, ale ani vědecký důkaz, že Bůh nemůže exlstovat.

více diskuse

Kelt

A proč se chceš hádat? Víra existuje, to připouštějí i moderní vědci. Co tak souhlasit s názorem toho druhého. Například souhlasím a .. co tato možnost. Pokud řekneš souhlasím, ale .. co tato možnost znamená, že nesouhlasíš, protože spojkou ale vylučuješ , vyvracíš to, co jsi řekl. A kromě toho se mýlíš. I vírá má svou logiku a kdo nevěří , je ateista. Napsal bych ti toho více, ale byla by to ztráta času.
Víra znamená věřit tomu , co ještě nemůžeme vidět. Odměnou za tuto víru je pohled na to, čemu věříme.

klumprt

Tyhlety spory mohou být nanejvýš zábavné, ale jednoznační vítězové z nich nikdy nevzejdou. Žádný superargument neexistuje. Tak jako se nedá bůh vědecky dokázat a zkoumat, stejně se nedá vědecky vyvrátit.
Debaty s věřícími mohou být zábavné a je dobré se vybavit kvalitními argumenty. Pro začátek doporučuju www.osacr.cz

setapouch

Muze vsemocny Buh stvorit tak tezky kamen, ze s nim nedokaze pohnout?

marci1

A víme my, jaká je „opravdová skutečnost“ ? Třeba existují věci, které nelze uchopit do ruky, nelze vidět a třeba neexistují. Každý ať si věří čemu chce, třeba mu to pomáhá. Samozřejmě pokud tím neobtěžuje a neohrožuje jiné. Vše je o toleranci a o tom, nechat každému člověku svobodu vyznání, víry. Stejně tak jako to očekáváme od druhých. Prostě žít a nechat žít. 🙂

anonym

Já se sice řadím mezi agnostiky,ale mám pár přátel,co vyznávají ateismus a ti argumentují tím:„já jsem ještě ani nevyšel“ a jsou v životě úspěšní(vysokoš­koláci apod.),já osobně s nimi komunikuji,protože zajímavě fungují i když ateisté jsou po duševní stránce,co se sebeuvědomování týče na 0.
Doplňuji:
Odměna za vynaložené emoce může být i záporná,ale co už,pokud žít máme je to osud a také každý svého štěstí strůjce.

rigormortis

Víra v něco je přirozená věc.
Dnes je chybou, že se vůbec někdo vydává za ateistu, vždyť věří v logiku, fyziku, racionální myšlení a kritické uvažování…je to spíše víra bez boha (element, pomocí kterého lidé nemají potřebu po některých věcech pátrat, samochodný argument na vše co člověk dělá).
Teď ten argument:

  • člověk s nádorovým neshoubným onemocněním v mozku může mít nenadálé agresivní výpady, které si ani nepamatuje (nádor tlačí na některá centra a jiným zase zaškrtí přísun krve)…takovýto člověk spáchá vraždu. Jinak je velmi hodný a lidumil…půjde do nebe nebo pekla, a proč?
  • co 2. světová válka? Jak to mohl bůh dopustit?
  • 1. přikázání Ex 20,2–17 : Já jsem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví (to myslím platí pro dosti úzkou sociální skupinu lidí, dnes již neaplikovatelné).