Radooo

Mám průjem z rajčat čím to může být?

Celý život jím rajčata a mám je rád. Poslední rok po nich mám vždy průjem a přítelkyně to samé. Vyzkoušel jsem i domácí, ale výsledek stejný. Nevíte čím by to mohlo být? Mám se smířit s tím, že už si rajče nedám? 😕

Nejlepší odpověď
da ny

I to je možné…
Ono se stačí, jen trochu zajímat. 😉
Rajče je přírodní laxativum.
Mohla přijít intolerance, na tuto potravinu.
Další možností je nevhodná úprava (pak je příčina jinde), nedostatečně omytá rajčata.
Někomu mohou vadit syrová, tepelně zpracovaná a protlak ne. I naopak.
Lidé s chronickým onemocněním ledvin, mají rajčata zakázaná. Dále u alergie a když pálí žáha.
Konzumace, více než 189g rajčat denně je nevhodná.......
• Slupka a zrníčka rajčat mohou střeva a žlučové cesty podráždit. Lidem, kteří trpí poruchami trávení mohou rajčata způsobovat i nepříjemné Syndrom dráždivého střeva, žlučník
nadýmání.
Za vaší častou migrénou kromě jiného může stát i konzumace rajčat. Podle jisté studie jsou právě červené plody zařazeny mezi spouštěče nesnesitelné bolesti hlavy.

Rajče není pro Středoevropana", přirozená, zimní zelenina.
V zimě je vhodné zeleninu alespoň tepelně kulit. Voli jinou zelenin , než jsou např. rajčata, okurky a papriku, v syrové podobě. To chce mít zdravý, trávící trakt, či „kachní žaludek“ 😉 (KS B)
Alergie, itolerance na potraviny, přichází v každém věku.......

Další odpovědi
elkon

Organismus se mění. Třeba pomůže jiná úprava, nebo menší množství.

aliendrone

Pokud jsou to rajčata z řetězce, tak se NEDIV! A v zimě už vůbec ne, to se můžeš klidně potento i po oloupaném ovoci s kůrou tlustou jako pomelo! Pokud je to po domácích rajčatech v létě (bez chem. postřiků, podotýkám ZRALÝCH, po nedostatečně zralých se podělá každý druhý), hledal bych klinickou příčinu (doktor). 😐

Musíš důkladněji omývat (vlastně VŠECHNO co jíš s kůrkou, i jablka!), octová voda, lněný nebarvený hadřík (žádná syntetika). Doby kdy stačilo ovoce či zeleninu opláchnout pod proudem studené vody jsou DÁVNO PRYČ! 😕