MonkeyKing

Mám použít COULD, nebo COULD HAVE?

V té době to nemohli udělat.
In that time they couldn't do it (doufám, že správně)
In that time tey couldn't have done it.

Které z nich? A prosim vysvětlit, proč ne to druhé…

Nejlepší odpověď
quentos

*At that time…

Gramaticky správně je obojí, ale je mezi tím významový rozdíl
At that time they couldn't do it = V té době to nemohli udělat, tzn. nebyli schopni to udělat.
At that time they couldn't have done it = V té době to nemohli udělat – ve smyslu „není technicky/časo­vě/z hlediska okolností možné, že to v té době udělali“.
Srv. odkaz níže.

postcd: když nevíte, jestli je to správně, tak proč odpovídáte?
„They was“ je paskvil.

Zdroj: http://forum.wor­dreference.com/thre­ads/couldnt-have-done-vs-couldnt-do.1331999/

Další odpovědi
postcd

ta druhá věta mi nesedí, zejména použití „have done“ po tom co jste použil couldnt
ta první věta mi přijde správně

já bych to řekl takto:
They couldn't do it at that time.
They was unable to do it at that time.

(nevím jestli je to správně :))