smazkaa23

Jak do angličtiny přeložit „Máš na to“, aby to angličan pochopil?

Děkuji za odpověď, doufám že je otázka srozumitelná 🙂
Doplňuji:
have you to do it? tak to asi není že?

Nejlepší odpověď
quentos

obě uvedené verze jsou bohužel úplně mimo, pokoušet se v případě ustálených vazeb o doslovný překlad končí nutně fiaskem.
I zde platí, že v jednoduchosti je největší síla. Rodilý mluvčí by řekl zcela jednoduše „you can do it“ či „you can make it“ (to druhé už je trochu hovorovější, ve smyslu „zvládneš to“).
Doplňuji:
Jsemtady: „you got it“ je opět něco jiného – neformální vyjádření souhlasu: http://idioms­.thefreedicti­onary.com/You­+got+it!

Další odpovědi
huxa

Buď „You got it!“, nebo (to by řekl já, jestli by to měla být spíše utěšovací fráze, než něco, co bys měla na něj křičet-„You can do it“

MK44

Otázka bohužel úplně jednoznačná není.

Máte-li na mysli: „Máš na to.“ ve smyslu „To zvládneš.“, pak platí, co napsal Quentos, popř. i: „You are up to it.“.
Pokud však myslíte: „Máš na to.“ ve smyslu: „Máš na to dost peněz, abys to koupil.“, pak „You've got money enough to buy it.“.

Teď mě nenapadají další významy „Máš na to.“, což neznamená, že nejsou. 😉

Tibca1

Já bych řekl, že asi:
„You got on it“

Jsemtady

You got it. By melo byt spravne, ve smyslu „jako by to uz byla hotova vec“

quentos

MK44: správná poznámka, vycházel jsem z pokusu o překlad od tazatelky, z něhož jsem usoudil, že to o penězích nebude.