pizlicka

Mám jít s pejskem k veterináři?

Mám mini čivavu, vazici 1kg500gr.Byli jsme venku,dve a pul hodiny.bylo teplo,ale trochu mrholilo.kdyz jsem zjistila,ze je mokrej,vysušila jsem jej v naruci,a nepustila,dokud neuschnul.on tam byl s dalším malym pejskem,chtela jsem,aby si pohráli.jenze den poté začal kašlat.čumáček sice studeny,ale přesto,mám jít s nim k doktorovi?na normálního pejska bych se neptala,ale toto je tam malinké.nebo jak je lečíte,kdyz se nachladí a kašlou?dekuji moc za radu.

--
k veterynáři = k veterináři

Nejlepší odpověď
jáára

Nemusíš. Pokud kašle, tak kup v lékárně sirup proti kašli pro malý děti. Měl jsem to samý s Liškou, když čekala štěňata…
¨
V žádném případě nedávat Paralen (paracetamol) nebo Ibuprofen (methylpropyl)fe­nyl)propanová kyselina)!!!
Hrozí selhání jater!

Další odpovědi
Kepler

Měli jsme doma taky spíše pokojového rafana, občas se taky stalo že se venku v dešti nachladil, ale nedělal bych si s tím starosti. Studený čumák ale neznamená že nemá teplotu, jen že je vlhký! Radši měřit teploměrem v prdelce, nebo bezkontaktním IR teploměrem. Jenom pokud by ta teplota byla, tak bych k tomu veterináři zašel a neriskoval zápal plic.