Jirka00

Kdy jít se psem k veterináři?

Dobrý den, v sobotu máme domluvené koupě štěněte, dlouhodobě to zvažujeme. Nikdy jsme pejska neměli, proto se ptám, kdy máme jít k veterináři? Hned co pejska dovezeme či až budou nějaké problémy? A u veterináře se vyřizuje známka? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že pokud uváženě přistupujete k pořízení pejska, tak si pořídíte štěně čistokrevné, tedy s PP, tudíž s rodokmenem.
V takovém případě bude mít štěňátko první vyšetření u veterináře už za sebou a většinou i kontrolu z chovatelského klubu. K takovému štěněti dostanete platný europas s vyznačenými daty provedené vakcinace a pro vás s termíny přeočkování, dále termíny a typy odčervování, kód čipování atd. K takovému štěněti se vám dostane náležitý chovatelský servis, kupní smlouva a náležité poučení o následné péči, pokyny okolo krmení atd.
Doplňuji:
Pokud si pořizujete štěně bez rodokmenu, může vám množitel tvrdit ledacos, ale pravdou je, že můžete koupit štěně sice zdravé, ale vyroste vám z něj také ledacos podobné třeba jen vzdáleně vytouženému plemeni.
To už si raději vyberte pejska z útulku, tam mají zajištěnou pravidelnou veterinární péči a všechno vám k pejskovi vysvětlí.

Další odpovědi
www

Spoustu užitečných rad najdeš ve zdroji. Známka (poplatek) se vyřizuje na radnici, více net.

Zdroj: www.ifauna.cz/psi/clan­ky/r/detail/4454/prvni-navsteva-u-veterinare/

mosoj

Prohlédnout bych ho nechal. Navíc je povinnost majitele, aby byl pes očkovaný proti vzteklině ! Také odčervení je dobré nezanedbávat. Od nového roku platí nový Občanský zákoník, raději bych nic nezanedbával.
Doplňuji:
Od nového roku budou chtít odškodnění za kousnutí psem i ti, co to jenom viděli.

anonym

K veterináři běžte před koupí štěněte – resp. přizvěte si veta už k prohlížení (výběru) štěněte. Zejména pokud jste ´laici´…

Jsemtady

Pokud ma prukaz tak je to tam napsane pokud ne tak je to jedno 🙂