dloouhanka

Dobrý večer, mám psa, nemůže na zadní nohy, takže se nepostaví, na přední ano, neví někdo, co s ním?? Nechci ho utratit.

Dobrý večer, mám psa, nemůže na zadní nohy, takže se nepostaví, na přední ano, neví někdo, co s ním?? Nechci ho utratit . děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pes může mít artrózu kloubů nebo dysplazii. Veterinář ti poradí . Sama mu
v žádném případě „neordinuj“ nic koupeného v ZOO potřebách nebo lékárně.
Někdy pro zlepšení stavu postačí veterinářem doporučená kloubní výživa (např. ze žraločích chrupavek), někdy se stav zlepší jen na čas a někdy je prognóza nepříznivá.
V každém případě by pes neměl být obézní, neměl by spát na studených tvrdých podložkách, neměl by být přetěžován pohybem.
Doplňuji:
Ještě mě napadlo, že sama psovi můžeš trochu prospět, možná i pomoci. Rozhodně mu neuškodí povařené vepřové nožičky a jiný přirozený zdroj kolagenu. Tím ale nemám na mysli v žádném případě abys odkládala návštěvu veterináře a počítej s tím, že to opravdu nemusí dopadnout dobře. V každém případě psa nenech trápit, v zimě a chladném období se takové stavy spíše zhoršují. Revmatickým kloubům prospívá teplo, tak na to mysli!

Další odpovědi
Elk

Nechci být impertinentní, ale nenapadlo Tě jít k veterináři? Nechceš ho utratit a k doktoru s ním nejdeš.!!! ???
Kolik Ti je let? …sedm, osm?
Chudák pes!!!

beer

Tvůj přístup je udivující..
Tady jsou samí veterináři?? Až tobě něco takového bude, taky vlezeš nejdřív na net mezi laiky, nebo půjdeš k lékaři?? Chovej se proto adekvátně!
Sorry, ale tebe by měli utratit za přístup ke svěřenému živému tvorovi !!

Drap

Nevíme jaká byla příčina. Tady ti z tak malého množství informací nikdo nemůže dobře poradit. Může to být po úraze, věkem , nemocí, nebo dědičnou dispozicí. Obrať se na veterináře, ten ti řekne jak to léčit.
Přeji ti, ať se brzy uzdraví.

anonym

Jak dlouho už se nepostaví? Nemá něco s páteří? Tady ti to nikdo neřekne přesně, to jsou jen dohady, tipy co mu asi může být, ty s ním musíš hlavně co nejdřív k veterináři, ten ti řekne přesně co mu je.

Katusa

Jdi k veterináři, který ho prohlédne, případně udělá i testy, doporučí dalš postup léčby. Příčin může být spoustu, záleží na stáří psa, rase,… Může mít problémy s páteří nebo např. zvětšenou prostatu, která mu tlačí na močový měchýř a na páteř, ale nikdo bez důkladného vyšetření nepomůže. A neztrácej naději, byla jsem v podobné situaci skoro před rokem a chlupáčovi se podařilo pomoct, takže stále spokojeně chrupe vedle mě.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.