Avatar uživatele
bobánek

Mají psi krátkou nebo dlouhou pamět?

Ten můj si pamatuje kde před třemi roky vyhrabal kožku králika.Akdyž jdem okolo tak na tom místě hrabe.A když něco provede tak během pěti vteřin neví o ničem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Miroslavst, dagry, Adlim před 4823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Náhodou jsem něco hledala v jiné poradně a zjistila, že stejná otázka v ní byla položena. Zkuste se podívat na odpovědi.

Ještě jeden odkaz:
www.hafbezobav­.cz/psi-forum/index.php?to­pic=1523.50;wap2

Zdroj: http://www.po­radte.cz/zvira­ta/1825-psi-pamet.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Adlim

Psí paměť je založena, stejně jako i u dalších druhů zvířat, na smyslových počitcích. Zvíře, které se opakovaně setkává s určitým pachem, ukládá si ho do takzvané čichové paměti. Chovatelé i odborníci se shodují, že u psů jsou čichové vjemy uchovávány až několik let a i po dlouhé době je zvíře schopno odlišit jednotlivé pachy, se kterými v minulosti přicházelo do styku. Tak si pes pamatuje svého pána, ale třeba i člověka, který mu ublížil.

Nedávno jsem měla možnost po letech navštívit rodinu, která před čtyřmi lety adoptovala mnou vychovanou tříletou fenku křížence kokršpaněla a německého ovčáka. Přišla ke mně jako dvanáctitýdenní a po celé tři roky, než jsem byla z rodinných důvodů nucena najít pro ni nový domov, byla prakticky pořád se mnou. Moc jsem se těšila, že ji uvidím a byla jsem napjatá, jestli mě pozná. Přece už to byly tři roky, co jsem ji naposledy viděla a tak se do mých pocitů mísily i pochybnosti. Bude psí paměť natolik vytrvalá, aby můj pach rozeznala i po tak dlouhé době?
Ke kotci jsem šla s nynější majitelkou a její čtrnáctiletou dcerou. Stála jsem v pozadí a tiše čekala, až otevřou vrátka. Fenka vyběhla (mimochodem – ani v jejích sedmi letech ji neopustila výbušná energičnost), nejdříve letmo pozdravila dceru majitelky a pak neomylně přískokem s vrtící oháňkou zamířila ke mně, hlavu mi skládala do dlaní a s mírným zmatkem v očích se na mě dívala. Celou dobu návštěvy se ode mne nehnula (nepočítám-li občasné odskočení do závěje nebo bleskové kolečko kolem zahrady). Nebylo pochyb, z její paměti jsem nevymizela. Co si myslela, si můžeme jen představovat, jisté je, že dávala najevo, že mě zná a že je jí setkání příjemné.

Zdroj: http://www.ha­fici.cz/clanky/os­tatni-clanky-12/psi-pamet-3465/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Majú tak isto ako ľudia krátkodobú aj dlhodobú pamäť.
Moja predchádzajúca fenka mala šteňatá a tie si ma pamätali aj po dvojročnom odlúčení. Tu asi mali v sebe dlhodobo zachovany tzv. materský pach (pomáhala som ich matke pri rodení).
Na druhej strane, keď ideme od spoločnosti iných psov, pomerne rýchlo zabudne na nich a venuje sa už inej činnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Určitě ví. Moje „holky“, když něco provedou, tak se stačí jen přísně podívat, i za pár hodin či druhý den ukázat na inkriminované místo a klopí uši a se staženým ocáskem se odplíží bokem.
Ale jen vezmu do ruky vodítka, tak už je zase velká radost a skákání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

To je normální to je fikanost, vy taky když není něco příjemného na to raději hned zapomínáte …nemám pravdu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek