Michèle

Může airbag ublížit pejskovi?

Máme pětiměsíční maltézačku, má bezpečnostní pás pro psy, ale stejně mi pořád vrtá hlavou, že kdyby se nedejbože něco stalo a vystřelily airbagy, jestli by jí nemohly nějak ublížit.
arygnoc: nám, ale není jedno co bude s naší psí holčičkou. Je to člen rodiny jako každý jiný. A hlavně že to přežili lidi? To vážně? A proč by jako měl mít život zvířete menší cenu než ten lidský? Vždyť lidi už spáchali více zvěrstev než zvířata. Některým lidem skrátka není jedno, co se stane s jejich mazlíčky.

Nejlepší odpověď
Drap

Mohly. Je lépe v daném místě airbag vypnout.

Další odpovědi
arygnoc

použite prepravný box a je vyriešené.

a – keby sa nebodaj niečo stalo, čert s čoklom, hlavne aby to ľudia prežili (bez ohľadu na to, čo si o ľuďoch myslíte a čo ja si myslím o čokloch [pes do auta nepatrí, leda tak do prepravného priestoru pre náklad]).

😉

--- — ---

nikto okrem človeka – aspoň v mojom prípade, nemôže byť členom rodiny.
máte zvrátené predstavy o rodiných vzťahoch a morálnych hodnotách a cene života ako takého.

ad absurdum:
ja si vášho čokla bez výčitiek svedomia dám na večeru, zjete vy môjho vnuka?

😉

anonym

Tady je vše,kufr bych teda nevolil:
http://auto.id­nes.cz/pes-v-aute-patri-za-mriz-nebo-do-boxu-d7j-/automoto.aspx?c=A070831­_152314_automo­to_fdv

Quimby

Arygnoc: Do kufru prosím živého tvora nikdy nedávej. Nejsou tam žádné pásy nebo jiné zabezpečeni. V případě nehody nemá šanci v zadu přežít a vůbec to nebude vypadat hezky.

arygnoc

@Quimby:

ad 1: nikde nehovorím o kufri – počuli ste už o kombi?
ad 2: pes do auta nepatrí (ani žiadne iné zviera, ak pominieme niektoré ľudské hyeny a prasatá).

😉

ak má niekto zvrátenú potrebu voziť svojho psa v aute, nech si podľa potrieb psa kúpi auto – tj také, v ktorom môže čokla bezpečne prepravovať (kombi s oddelenám priestorom, nechať nainštalovať kurtovacie zariadenie pre čokla či schránku).

a úplne nakoniec – je mi jedno, čo sa pri nehode so psom či inou háveďou stane.
hlavne, aby to prežili ľudia.

jáára

tak ty seš jasnej!

arygnoc

@jáára:

jak jasnej?

v živote som v aute psa nemal a ani by som to nedovolil.
zato mám psa na dvore v búde, stráži záhradu a je spokojný, netýram ho pobytom v aute niekde na parkovisku pred marketom, mašličkami pod krkom, parfémami pre psov ani homeopatickou iečbou zubného kameňa a inými facinami.

pes do domu nepatrí, do auta už vôbec nie.

😉

pokiaľ niekto večeria so svojim čoklom z jednej misky, prajem mu dobrú chuť.
ale proti sobášom človeka s čubou či čoklom som rozhodne proti. lebo tam to pomaly speje.

😉

ReHu

Někdy je ale potřeba psa autem převézt.
Poprvé, když jsem je vezla domů a pak, když je potřeba s nimi zajet k veterináři.